آخرین اخبارجهان

داکتر فرانسوی مدعی شد: دوای مالاریا برای درمان مبتلایان ویروس کرونا موثر است

یک داکتر فرانسوی به تازگی مدعی شده که دوای مالاریا برای درمان بیماران آلوده به ویروس کرونا موثر است.

یک داکتر فرانسوی به تازگی مدعی شده که دوای مالاریا برای درمان بیماران آلوده به ویروس کرونا موثر است.
به نقل از یورونیوز، دیدیه رائولت مدیر انستیتوت مدیترانه‌ای بیماری های عفونی در شهر مارسی می‌گوید تجویز یک داروی رایج که برای معالجه مالاریا از آن استفاده می شود، در درمان مبتلایان به ویروس جدید کرونا «موثر» است.
این داکتر سرشناس فرانسوی با اشاره به نتیجه تحقیقی که در یک کلینیک چین انجام شده است، به خبرگزاری فرانسه گفت: «می‌دانیم که کلروکین در آزمایش درون کشتگاهی (in vitro) برای مقابله با نوع جدید ویروس کرونا موثر بود و حالا بررسی کلینیکی آن در چین نیز این امر را ثابت کرده است».
وی افزود: «در نهایت شاید راه درمان این بیماری عفونی (ابتلا به ویروس جدید کرونا) ساده ترین و کم هزینه ترین مورد در بین عفونت‌های ویروسی باشد».
انستیتوت مدیترانه‌ای بیماری عفونی مارسی یکی از فعالترین موسسات علمی و پژوهشی در فرانسه برای تحقیق در مورد نوع جدید ویروس کرونا است.
تحقیق داکتران چینی در مورد تاثیر داروی کلروکین بر بیماران مبتلا به ویروس جدید کرونا مبتنی بر بررسی ها در بیش از ۱۰ بیمارستان این کشور از جمله بیمارستان‌های ووهان، پکن و شانگهای است.
دانشمندان چینی در گزارش خود درباره این تحقیق اعلام کرده‌اند که «نتایج بررسی‌های انجام شده بر روی بیش از ۱۰۰ بیمار نشان می‌دهد که استفاده از فسفات کلروکین از درمانی که بر روی گروه شاهد (گروه گواه) انجام شده بود در جلوگیری از پیشرفت بیماری، بهبود وضع ریه‌ها و در نهایت برای این که بار دیگر آزمایش بیمار منفی شود و دوره بیماری‌اش کوتاه شود موثرتر بوده است».
این گروه از محققان همچنین در گزارش خود آورده اند که «خاصیت ضدویروسی و ضد تورمی داروی کلروکین احتمالاً در اثربخشی بالقوه آن در درمان بیماران مبتلا به ویروس جدید کرونا» موثر بوده است.
داروی کلروکین بیش از ۷۰ سال است که برای درمان مالاریا مورد استفاده قرار می‌گیرد. کلروکین یک داروی ارزان قیمت با اثرات جانبی محدود محسوب می‌شود.
به گفته دیدیه رائولت تجویز روزانه ۵۰۰ میلی گرم کلروکین به مدت ۱۰ روز به بیماران مبتلا به نوع جدید ویروس کرونا برای درمان آن‌ها کفایت می‌کند.
اولیویه وران وزیر بهداشت فرانسه روز گذشته در مصاحبه‌ای تلویزیونی اعلام کرد که از نتیجه تحقیق در مورد تاثیر داروی کلروکین مطلع است و تاکنون چند بار با دیدیه رائولت در این مورد گفت‌وگو کرده است.
دیدیه رائولت یکی از سرشناس ترین پزشکان متخصص بیماری عفونی در فرانسه است و برنده جوایز بسیاری شده است. او با انتشار ویدئویی در پایگاه اینترنتی یوتیوب اعلام کرد به بیمارانی که از این پس به دلیل ابتلا به ویروس جدید کرونا در انستیتوت مدیترانه‌ای بیماری عفونی مارسی بستری شوند داروی کلروکین تجویز خواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا