آخرین اخبارجهانسیاست

دبیر شورای امنیت ملی ایران: ثبات منطقه در گرو همکاری‌ کشورهای منطقه است

خبرگزاری دید: دبیر شورای امنیت ملی ایران و مشاور امنیت ملی امارات متحده عربی در تهران دیدار کرده و تاکید کرده‌اند که ثبات منطقه در گرو همکاری مستمر کشورهای منطقه است.

به نقل از تسنیم، شیخ طحنون بن‌زاید مشاور امنیت ملی امارات متحده عربی صبح امروز دوشنبه(۱۵قوس) با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.
در این دیدار آقای شمخانی با بیان اینکه ثبات و امنیت پایدار تنها در سایه گفت‌وگوی مستمر و همکاری کشورهای منطقه برقرار می‌شود، گفت: روابط گرم و دوستانه با همسایگان و تبادل ظرفیت‌های اقتصادی، تجاری و سرمایه‌گذاری اصلی‌ترین اولویت ایران در حوزه سیاست خارجی است.
دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در این ملاقات ضرورت تأثیرناپذیری روابط کشورهای منطقه از سیاست‌های مداخله‌گرانه کشورهای فرامنطقه‌ای را مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان ساخت: کشورهای حوزه خلیج فارس در صورت همکاری و تشریک مساعی می‌توانند ضمن ایجاد توسعه و رفاه برای ملت‌های خود به عنوان قطب انرژی، نقش مهمی در اقتصاد منطقه و جهان ایفا کنند.
او تلاش مشترک برای پایان دادن به برخی بحران‌های نظامی و امنیتی که ملت‌های مسلمان منطقه را با شرایط سخت زیستی و معیشتی مواجه کرده مورد تأکید قرار داد و افزود: باید گفت‌وگو و مفاهمه جایگزین رویکردهای نظامی برای رفع اختلافات شود.
شمخانی اظهار امیدواری کرد: سفر همتای اماراتی او به ایران سرآغاز دور جدیدی از روابط فی‌مابین و بسترساز تحکیم و گسترش همه‌جانبه مناسبات میان دو کشور باشد.
شیخ طحنون بن‌زاید مشاور امنیت ملی امارات نیز در این دیدار گفت: ایران به عنوان کشوری بزرگ و قدرتمند در منطقه دارای موقعیت منحصر به فرد جئوپولیتیکی و شاهراه ارتباط شرق و غرب جهان است.
او گفت: توسعه روابط گرم و برادرانه میان ابوظبی و تهران در ردیف اولویت‌های امارات متحده عربی است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا