آخرین اخبارافغانستانخبر های مهمسیاست

دیپلمات های تازه‌نفس ایرانی به کابل رسیدند

منابع ایرانی از فرستاده شدن دیپلمات‌های تازه نفس این کشور به کابل خبر داده و تاکید کرده‌اند که ماموریت دیپلماتیک ایران در افغانستان ادامه خواهد یافت.


به نقل از خبرگزاری فارس، سیدرسول موسوی مدیرکل آسیای جنوبی وزارت خارجه ایران امروز یکشنبه(۷ سنبله) در پیامی که در صفحه توییتر خود منتشر کرد، گفت: «امروز صبح از طریق یک پرواز که از تهران به ⁧ کابل⁩ رفت همکاران ما در سفارت که در روزهای سخت در آنجا بودند به کشور بازگشتند و همکاران تازه نفسی هم به کابل رفتند تا سفیرمان را یاری دهند و سفارت کشورمان در این روزها همچنان فعال باشد».
چندی پیش سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در خصوص وضعیت سفارت ایران در پی تحولات اخیر افغانستان گفته بود: «در مورد سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل تقلیل نیروها صورت گرفته و تا جایی که فعالیت‌های ضروری سفارت مختل نشود، همکاران برگشته‌اند».
در پی تسلط طالبان به افغانستان، سخنگوی وزارت خارجه ایران تأکید کرده بود که ایران از نزدیک آخرین تحولات افغانستان را پیگیری می‌کند و از تمامی امکانات و ابزارهای خود برای تسهیل گفت‌وگوها و مصالحه در افغانستان استفاده می‌کند و از ابتکار شورای هماهنگی نیز استقبال می‌کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا