آخرین اخبارافغانستانسیاست

رد ادعای اعمال محدودیت بر دسترسی به اطلاعات از سوی وزارت دفاع

وزارت دفاع ملی در رد ادعای برخی رسانه‌ها مبنی بر اعمال محدودیت بر دسترسی به اطلاعات از سوی این وزارت، خبرنامه‌ صادر کرد.

وزارت دفاع ملی در رد ادعای برخی رسانه‌ها مبنی بر اعمال محدودیت بر دسترسی به اطلاعات از سوی این وزارت، خبرنامه‌ صادر کرد.
به گزارش خبرگزاری دید، شماری از رسانه‌ها اخیراً به گونه گروهی اعتراض کردند که دسترسی به اطلاعات در شماری از نهادهای حکومتی از جمله وزارت دفاع ملی، محدود شده است.
وزارت دفاع اما می‌گوید: وزارت دفاع ملی در حالی که متعهد به حمایت از آزادی بیان و فعالیت‌های رسانه‌ای است؛ هرگونه وضع محدودیت در این نهاد در پیوند به ارائه معلومات به رسانه‌ها را رد می‌کند.
این نهاد دفاعی افزوده: رهبری وزارت دفاع ملی جهت بهبود هرچه بیشتر اطلاع رسانی در پرتو قانون دسترسی به اطلاعات و سایر قوانین نافذه جمهوری اسلامی افغانستان در سال روان، اصلاحات بنیادین را در این راستا انجام داده است.
اسدالله خالد سرپرست وزارت دفاع ملی پیوسته در سخنرانی‌هایش از فعالیت‌های آزاد و همه جانبه رسانه‌ها به نیکی یاد کرده و تاکید کرده است که هرگز اجازه نخواهند داد تا ارزش‌هایی همچون آزادی بیان، فعالیت آزاد رسانه‌ها و دسترسی به اطلاعلات، قربانی برخوردهای سلیقه‌ای و یا سیاسی شود.
تاکید همیشگی سرپرست وزارت دفاع ملی بر این بوده است که از روندهای دموکرتیک حمایت می‌کند و اجازه نمی‌دهد که ارزش‌هایی هم‌چون آزادی بیان و حقوق بشر، قربانی حتی گفت‌وگوهای صلح گردد.
دفتر سخنگوی‌وزارت دفاع ملی در ۶ ماه اخیر سال روان خورشیدی، ۳۱۷۶ مصاحبه تلویزیونی، رادیویی، چاپی و آنلاین با رسانه‌های ملی و بین‌المللی انجام داده است.

همچنان در طول ۶ ماه، ۱۸۲۵ خبرنامه را در پیوند به فعالیت‌ها و دستاوردهای اردوی ملی با رسانه‌ها شریک ساخته است.
افزون بر این، اطلاعات تازه و دقیق مرتبط به فعالیت‌های اردوی ملی به موقع در پایگاه انترنتی، صفحه «فیسبوک»، حساب «توییتر» و گروپ‌های «وتس اپ» وزارت دفاع ملی نشر می‌شود.
در کنار این، اسدالله خالد سرپرست وزارت دفاع ملی به گونه مرتب در نشست‌ها و برنامه‌های مرتبط با فعالیت‌های اردوی ملی شرکت کرده به پرسش‌های رسانه‌ها پاسخ داده و بیشتر از ۲۰ مصاحبه ویژه با رسانه‌های داخلی و بیرونی انجام داده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا