آخرین اخبارافغانستانخبر های مهمسیاست

رد ادعای پاکستان مبنی بر استفاده از خاک افغانستان علیه این کشور

وزارت امور خارجه کشور ادعای مقام‌های پاکستان را مبنی بر استفاده از خاک افغانستان در برابر پاکستان رد کرده و می‌گوید دولت افغانستان منحیث قربانی تروریزم، اجازه نمی‌دهد از خاکش برای انجام فعالیت‌های تروریستی علیه کشورهای دیگر استفاده شود.

به گزارش خبرگزاری دید، وزارت امور خارجه افغانستان امروز یک‌شنبه(۲۵ عقرب) ادعای مقام‌های پاکستانی را دربارۀ استفاده از خاک افغانستان در برابر پاکستان رد کرده‌ و آن را بی‌بنیاد ‌خوانده‌است.
در خبرنامه این وزارت آمده‌است: ادعاهای بابر افتخار، سخنگوی ارتش پاکستان مبنی بر استفاده از خاک افغانستان در برابر آن کشور دریک نشست خبری با وزیرخارجه پاکستان، بی بنیاد است.
در این نشست خبری که روز گذشته برگزار شده بود، بابر افتخار ادعا کرد که هند از گروه‌های هراس‌افگنی چون تحریک طالبان پاکستان، جماعت احرار و شورشیان بلوچ پشتیبانی می‌کند و این گروه‌ها از خاک افغانستان، کار می‌گیرند.
اما وزارت امور خارجه افغانستان تأکید می‌ورزد که این کشور هرگز اجازه نمی‌دهد تا خاک آن در برابر کشور دیگری، استفاده شود.
خبرنامه افزوده است: افغانستان صراحتاً اعلام می‌دارد که منحیث قربانی عمدهٔ تروریزم، ما متعهد به سیاست مبارزه علیه همه انواع تروریزم بدون تفکیک، در سراسر جهان می‌باشیم و هرگز اجازه نمی‌دهیم تا از خاک افغانستان برای انجام فعالیت‌های تخریبی علیه کشورهای دیگر استفاده شود.
در ادامۀ خبرنامه آمده‌است: مهمترین اولویت سیاست خارجی دولت افغانستان این است تا کشور ما به محور همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی بر مبنای منافع مشترک مخصوصاً در امر مبارزه با تروریزم مبدل گردیده و نقش مساعد را در تأمین امنیت و رفاه اقتصادی منطقه ایفا کند.
در نشست خبری روز گذشته، شاه‌محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان، نیز گفته بود که پاکستان شواهدی را به سازمان ملل و سایر نهادهای بین‌المللی ارائه خواهد کرد که نشان می‌دهد که هند، همسایۀ این کشور با سازمان‌هایی در خاک پاکستان، فعالیت دارد.
او افزود: ما اکنون شواهد غیرقابل انکاری را مبنی بر حمایت مستقیم دولت هند از تروریزم در پاکستان که منجر به مرگ پاکستانی‌های بی‌گناه شده‌است، به جهانیان ارائه می‌کنیم.
این گفته‌ها در حالی ابراز می‌شود که نیروهای هند و پاکستان روز جمعه در کشمیر درگیر شدند که در نتیجۀ آن ۱۵ تن به‌شمول ۱۰ غیرنظامی کشته شدند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا