آخرین اخبارجهان

رهبر داعش کشته شده است

وزارت دفاع روسیه در این باره که آیا ابوبکر بغدادی، رهبر گروه موسوم به دولت اسلامی(داعش) در جریان یکی از حملات هوایی این کشور به سوریه کشته شده، در حال تحقیق است.

به نقل از بی‌بی‌سی، وزارت دفاع روسیه اعلام کرده که احتمالاً رهبر داعش در یکی از حملات هوایی در ۲۸ ماه می(حدود سه هفته پیش) کشته شده باشد.

براساس این گزارش، هدف این حمله نشست شورای نظامی داعش در رقه بود.

رقه در شمال سوریه، پایگاه اصلی داعش است.

پیش از این نیز گزارش‌های زیادی در مورد مرگ رهبر داعش منتشر شده بود.

در بیانیه وزارت دفاع که از سوی خبرگزاری روسی اسپوتنیک منتشر شده، آمده ۳۰ فرمانده و حدود ۳۰۰ نیروی داعش در این نشست حضور داشتند.

در این بیانیه همچنین گفته شده:” براساس اطلاعاتی که از طریق کانال‌های مختلف بررسی شده، ابراهیم ابوبکر بغدادی که در نتیجه حمله هوایی کشته شده، در این نشست بوده است.”

گفتنی است که مدتی است که محل زندگی بغدادی نامشخص است، هرچند که گفته شده بود که او قبل از عملیات نیروهای عراقی برای تصرف مجدد موصل در اکتبر ۲۰۱۶، در این شهر بود.

تنها حضور او در انظار عمومی پس از ادعای ایجاد خلافت اسلامی، انتشار ویدیویی در ماه جون ۲۰۱۴ است که در آن او پس از کنترل داعش بر موصل در حال سخنرانی است.

از آن زمان داعش مناطق زیادی از تصرفاتش را تحت فشار حملات هوایی نیروهای روسیه و نیروهای ائتلاف به رهبری امریکا از دست داده است.

رکس تیلرسون، وزیر خارجه امریکا در مارچ سال جاری گفت که ” تقریبا همه” دستیاران بغدادی کشته شده‌اند.

او همچنان گفت:” بالاخره بغدادی هم به چنین سرنوشتی دچار می شود. “

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا