آخرین اخباراسلایدشوجهانسیاست

روسیه از امریکا خواستار همکاری در بازسازی سوریه شده است

خبرگزاری رویترز گزارش داده که روسیه از طریق یک کانال ارتباطی محرمانه از امریکا خواسته است تا در بازسازی سوریه و کمک به بازگشت آواره‌گان همکاری کند.خبرگزاری رویترز گزارش داده که روسیه از طریق یک کانال ارتباطی محرمانه از امریکا خواسته است تا در بازسازی سوریه و کمک به بازگشت آواره‌گان همکاری کند.
این درخواست در نامه‌«والری گراسیموف» فرمانده ارتش روسیه به جوزف دانفورد رییس ستاد مشترک ارتش امریکا مطرح شده است.
یادداشتی که دولت امریکا درباره این نامه تهیه کرده، به رویت رویترز رسیده است.
طرح روسیه در واشنگتن با استقبال سردی مواجه شده است.
این پیشنهاد نشان می‌دهد، روسیه؛ امریکا و سایر کشورها را تحت فشار قرار داده تا به بازسازی مناطق تحت کنترول روس‌ها در سوریه کمک کنند.
چنین اقدامی احتمالاً به تقویت بیشتر بشار اسد رییس جمهوری سوریه منجر خواهد شد.
براساس این نامه، این پیشنهاد به دلیل آن مطرح شده که «نظام سوریه فاقد تجهیزات، سوخت، سایر مصالح و بودجه لازم برای بازسازی کشور در راستای بازگشت و پذیرش آواره‌گان است.»
در یادداشت دولت امریکا آمده است: امریکا تنها در صورتی از بازگشت آواره‌گان حمایت می‌کند که این بازگشت، امن، داوطلبانه و توام با حفظ‌ جان آن‌ها باشد.
امریکا گفته که بازسازی سوریه باید مشروط به روندی باشد در آن انتخاباتی تحت نظر سازمان ملل برگزار شده و انتقال سیاسی در سوریه رخ دهد.
دفتر دانفورد از اظهارنظر در خصوص نامه گراسیموف امتناع کرد.
«پائولا دان» یکی از سخنگویان ارتش امریکا گفت، جنرال‌ها توافق کرده‌اند که طبق روال گذشته جزئیات گفت‌وگوهای‌شان را محرمانه نگه‌ دارند.
طبق ارزیابی‌های سازمان ملل، بازسازی سوریه به دست کم ۲۵۰ میلیارد دالر بودجه نیاز دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا