آخرین اخباراسلایدشوافغانستانسیاست

روسیه: هیئت طا-لبان هفته آینده به مسکو می‌آید

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که هفته آینده یک هیئت از طا-لبان برای گفت‌وگو درباره اوضاع افغانستان به مسکو سفر می‌کند.


به نقل از تاس، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه امروز پنجشنبه(۲۲ میزان) اعلام کرد که هیئت طا-لبان هفته آینده برای مشارکت در رایزنی‌ها در قالب مسکو درباره افغانستان به روسیه سفر خواهد کرد.
زاخارووا در حاشیه سومین نشست زنان اوراسیا گفت: «انتظار داریم که هفته آینده یک هیئت نمایندگی از جنبش طا-لبان برای مشارکت در سومین رایزنی‌ها در قالب مسکو درباره افغانستان به روسیه سفر کند».
زاخارووا تصریح کرد که مسکو نگران تداوم فعالیت‌های تروریستی داعش در افغانستان است و توضیح داد: «امیدواریم که مسئولان جدید کابل، در بیانیه‌های خود این پیام را القا کنند که می‌توانند به تنهایی و بدون کمک‌های خارجی با داعش مقابله کنند و روبرو شوند».
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در خصوص رایزنی در قالب مسکو درباره افغانستان توضیح داد: «ما همچنین به سفر دو روزه هیئت طا-لبان به قطر به سرپرستی وزیر خارجه موقت افغانستان توجه داشته‌ایم که این مذاکرات در آن‌جا با نماینده وزارت خارجه ایالات متحده انجام گرفت».
رایزنی‌های مسکو درباره افغانستان برای تاریخ ۲۰ اکتوبر (۲۸ میزان) برنامه ریزی شده است. رایزنی در قالب مسکو در سال ۲۰۱۷ بر اساس میکانیزم رایزنی ۶ جانبه نمایندگان ویژه روسیه، افغانستان، هند، ایران، چین و پاکستان شکل گرفت.
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه روز سه‌شنبه(۲۰ میزان) اعلام کرده بود که در انتظار پاسخ طا-لبان به دعوت روسیه برای مشارکت در نشست مسکو است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا