آخرین اخباراسلایدشوجهانخبر های مهمسیاست

رییس جمهور ایران: حملات تروریستی در افغانستان پروژه امریکایی است/ با ایجاد دولتی فراگیر امنیت تامین می‌شود

آیت‌الله سید ابراهیم رییسی از تداوم اقدامات تروریستی و ترکیب فتنه مذهبی با فتنه قومی ابراز نگرانی کرد و آن را بخشی از پروژه امنیتی جدید امریکا برای افغانستان خواند.به نقل از فارس، رییس جمهور ایران در پیامی با تسلیت شهادت و جراحت جمع زیادی از مردم بی‌گناه افغانستان در یک اقدام تروریستی، تاکید کرد: این جنایت که با هدف اختلاف افکنی بین مسلمانان انجام شد به دست کسانی صورت پذیرفت که ماهیت ضد انسانی و ضد دینی آنها بر همگان آشکار است.


رییس گفت: شهادت و جراحت جمع زیادی از مردم بی‌گناه افغانستان را که در مکانی مقدس به عبادت مشغول بودند به ملت افغانستان و همه جامعه بشری تسلیت عرض می‌کنم.
آقای رییسی افزوده که «این جنایت که در ابتدای ماه ربیع، ماه وحدت بین مسلمانان، ولی با هدف اختلاف افکنی بین مسلمانان انجام شد، به دست کسانی صورت پذیرفت که ماهیت ضد¬ انسانی و ضد¬ دینی آنها بر همگان آشکار است».
به باور رییس جمهور ایران، «بر کسی پوشیده نیست که رشد و نمو این جریان تروریستی تکفیری، با حمایت¬ها و برنامه¬ های امریکا صورت پذیرفته است و این کشور در سال های اخیر، شرایط را برای گسترش فعالیت جنایتکاران داعشی در افغانستان تسهیل کرده و مانع از ریشه کنی آنها شده است».
رییسی: اینجانب با ابزار نگرانی از تداوم اقدامات تروریستی و ترکیب فتنه مذهبی با فتنه قومی، که بخشی از پروژه امنیتی جدید امریکا برای افغانستان است تاکید می‌کنم جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته، آماده حمایت¬های همه جانبه از خواهران و برادران افغانستانی است و امیدواریم با هوشیاری گروه¬های افغان و تشکیل دولتی فراگیر، بخش بزرگی از این نقشه خنثی شده و انشا الله مردم افغانستان بتوانند روی آرامش را ببینند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا