آخرین اخباراسلایدشوجهانسیاست

رییس جمهور ایران روسیه رفت

حسن روحانی رییس جمهور ایران به منظور شرکت در نشست سه جانبه روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه عازم روسیه شد.

حسن روحانی رییس جمهور ایران به منظور شرکت در نشست سه جانبه روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه عازم روسیه شد.
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ایران، حسن روحانی رییس جمهور ایران صبح امروز (پنج‌شنبه ۲۵ دلو) به منظور شرکت در نشست سه جانبه روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه در مورد سوریه، با بدرقه رسمی اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور، تهران را به مقصد شهر بندر سوچی ترک کرد.
سفر یک روزه روحانی به دعوت رسمی ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه انجام می‌شود، محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور، وزیران خارجه و انرژی و جمعی دیگر از مقام‌ها همراهی می‌کنند.
در نشست یک روزه سوچی روسیه که چهارمین نشست روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه با محوریت مبارزه مشترک با تروریزم منطقه‌ای و بازگرداندن آرامش، بازگشت آوارگان و برقراری ثبات سیاسی در سوریه است؛ نتایج مذاکرات موسوم به روند آستانه و آغاز فرآیندهای سیاسی داخلی، تمامیت ارضی، حاکمیت اراده عمومی مردم سوریه و همچنین همکاری در دوران بازسازی این کشور مورد بررسی و تبادل نظر قرار می‌گیرد.
روسای جمهور سه کشور در نشست سوچی، همچنین ضمن بررسی وضعیت میدانی کنونی، به ارزیابی تحولات سوریه پس از آخرین نشست مشترک خود در تهران می‌پردازند و گام‌های آتی را برای تحکیم ثبات و آرامش در این کشور بررسی و تدوین می‌کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا