آخرین اخباراسلایدشوافغانستانسیاست

رییس جمهور غنی به خانواده‌های اعضای شورای ملی: صبر داشته باشید تا صلح با عزت تامین شود

رییس جمهور اشرف غنی شب گذشته در ارگ که اعضای شورای ملی و خانواده‌های شان دعوت شده بودند، گفت که صلح آمدنی است و صبر داشته باشید تا صلح با عزت تامین شود.

به نقل از ارگ، محمد اشرف غنی رییس جمهور شام دیروز با اعضای مجلسین شورای ملی و خانواده‌های شان که به خاطر بازدید از ارگ ریاست جمهوری آمده بودند، دیدار کرد.
در این دیدار، شکران غوثی پسر شهناز غوثی عضو ولسی جرگه، صحبت نمود و از دعوت رییس جمهور و اینکه فرصت فراهم گردید تا از ارگ که کانون رهبران و معرف تاریخ با شکوه کشور است، دیدن نمایند، تشکر نمود.

وی افزود: ما اکنون پی‌بردیم که حکومت در اتاق تاریک و سیاه نیست، بلکه در اتاق شیشه‌ای است که تمام جهات آن مشهود می‌باشد و موقف گیری قاطع رییس جمهور در راستای حفظ جمهوریت، آزادی بیان، حقوق بشر و حفظ دستاوردهای ۱۹ سال گذشته، قابل ستایش است.
سپس حسینه حیات به نمایندگی از خانواده‌های اعضای شورای ملی صحبت کرد و از رییس جمهور خواست تا با تمام توان، صلح پایدار و باعزت را در کشور برقرار نماید.
در همین حال، رییس جمهور غنی از اعضای خانواده‌های نمایندگان مردم در شورای ملی به خاطر تشریف آوری شان به ارگ تشکر کرده، گفت که زیبایی نظام جمهوریت در این است که هر فرد در آن زمینۀ پیشرفت و شرف خدمت را پیدا می‌کند.

رییس جمهور گفت که صلح آمدنی است، اما حوصله داشته باشید تا صلح باعزت و پایدار برقرار گردد.
رییس جمهور غنی با اشاره به سفر اخیرش به قطر تصریح کرد که نتایج این سفر نهایت مثبت بود. وی ضمن تاکید بر اعمار صلح، در بارۀ قدامت تاریخی ارگ معلومات داده، گفت که اکنون شما به ارگی آمده‌اید که در آن مخروبه باقی نمانده و سبز شده است و ما تمام افغانستان را سبز می‌سازیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا