آخرین اخباراسلایدشوجهانخبر های مهمسیاست

رییس مجلس نمایندگان امریکا ترامپ را خطرناکترین فرد در تاریخ این کشور خواند

نانسی پلوسی رییس مجلس نمایندگان دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا را خطرناکترین فرد در تاریخ آن کشور خوانده و تاکید نموده که امریکا چهار سال دیگر نمی‌تواند آقای ترامپ را تحمل کند.

نانسی پلوسی رییس مجلس نمایندگان دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا را خطرناکترین فرد در تاریخ آن کشور خوانده و تاکید نموده که امریکا چهار سال دیگر نمی‌تواند آقای ترامپ را تحمل کند.
به نقل از فارس، رییس مجلس نمایندگان امریکا گفت، با «دونالد ترامپ» رییس‌جمهور امریکا مشکلاتی جدی دارد و او را خطرناک‌ترین فرد در تاریخ امریکا نامید.
پلوسی در مصاحبه‌ای گفت: «من مشکلاتی جدی با این رییس‌ جمهور دارم زیرا حقیقت را نمی‌گوید، به قانون اساسی احترام نمی‌گذارد و به کودکان آسیب می‌زند».
رییس مجلس نمایندگان در ادامه گفت: «بزرگی امریکا به گونه‌ای است که در کنار هم می‌توانیم در برابر اقدامات او ایستادگی کرده و از آن عبور کنیم. از توانایی‌مان در انجام این کار اطمینان دارم».
او از دموکرات‌ها خواست کاندیداهای خود را غربال کنند تا بتوانند بر مبارزه علیه ترامپ تمرکز کنند، زیرا امریکا «تحمل چهار سال دیگر» با ترامپ را نخواهد داشت.
پلوسی افزود: «خطرناک‌ترین فرد در تاریخ کشورمان اکنون در کاخ سفید نشسته است. این‌بار با ۲۰۱۶ تفاوت دارد. در آن سال مردم فکر می‌کردند هیلاری برنده است و تمام تلاش خود را به کار نگرفتند. هیچ‌کس گمان نمی‌کرد شخصی مانند دونالد ترامپ بتواند به عنوان رییس‌جمهور آمریکا انتخاب شود. اما اگر شما در انتخابات مشارکت نکنید، آن‌هایی که شرکت می‌کنند نتیجه را رقم می‌زنند».
پلوسی که یکی از منتقدان اصلی سیاست‌های ترامپ است، هفته گذشته نیز اقدامات دولت او را در قبال کنترول کرونا به باد انتقاد گرفت و گفت: «او کار را بسیار دیر و کم‌رمق شروع کرده است. جای امیدواری است که می‌توانیم این فوت وقت را جبران کنیم ولی لازم است آدم‌های حرفه‌ای و منابع کافی داشته باشیم و برای مردمی که به کشورمان برمی‌گردند از تاکتیک‌های هراس استفاده نکنیم».
او همچنین در مصاحبه با شبکه «سی‌ان‌ان» گفته بود: «به راحتی می‌توان گفت هر کدام از کاندیداهای دموکرات، نسبت به کسی که در حال حاضر در کاخ سفید اقامت دارد، رییس ‌جمهور بهتری خواهد بود».
یکی از جنجالی‌ترین برخوردهای پلوسی و ترامپ در کنگره امریکا که حواشی زیادی به همراه داشت، عدم دست دادن رییس ‌جمهور با پلوسی در هنگام دادن ارائه یک نسخه از متن سخنرانی‌اش بود. پلوسی نیز حتی قبل از انتشار بیانیه انتقادی خود، در اقدامی اعتراضی نسخه‌ای از متن سخنرانی ترامپ را در پایان سخنرانی وی پاره کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا