آخرین اخبارجهانسیاست

سازمان «سیا» در همکاری با ناتو در روسیه حملات خرابکارانه اجرا می‌کند

خبرگزاری دید: یکی از عوامل سابق ارتش امریکا ادعا کرده که سازمان سیا در همکاری با متحدان ناتو در خاک روسیه عملات خرابکارانه اجرا می‌کند.

جک مورفی از اعضای پیشین گروه عملیات ویژه ارتش ایالات متحده هدف از چنین حملاتی را ایجاد «اغتشاش» در روسیه همزمان با جنگ در اوکراین عنوان کرد.

مراکز خرید، خطوط انتقال گاز و انبارهای سوخت از جمله مراکزی هستند که طی ماه‌های گذشته در روسیه آسیب دیده‌ است.

جک مورفی در همین راستا از کارزار «خرابکاری» در روسیه با محوریت سیا، سازمان اطلاعات مرکزی امریکا سخن گفت.

این عضو پیشین گروه عملیات ویژه ارتش امریکا این کارزار را مسئول «بسیاری از انفجارهای مرموز» و دیگر «حوادث» روی داده در مجموعه‌های صنعتی و نظامی روسیه دانست.

جک مورفی از «مقام‌های پیشین» امریکایی که مایل به افشای نام خود نیستند به عنوان منبع اطلاعات خود یاد کرده است.

عضو پیشین گروه عملیات ویژه ارتش ایالات متحده به طور مشخص به آسیب دیدن «پل‌های راه‌آهن»، «انبارهای سوخت» و «نیروگاه‌های برق» در روسیه طی ماه‌های اخیر اشاره کرده است. جک مورفی مدعی شده است که هیچ کدام از مقام‌های امریکا به طور مستقیم در کارزار «خرابکاری» در روسیه نقش ندارند و این اقدام‌ها از سوی «اداره‌های اطلاعاتی متحدان» انجام می‌شود. 

به گفته وی اجازه انجام اینگونه اقدام‌ها از سوی جو بایدن، رییس‌جمهوری امریکا صادر شده است.

ادعاهای جک مورفی در حالی مطرح می‌شود که انفجاری بزرگ هفته گذشته در جمهوری خودمختار چوواشستان در غرب روسیه در پی نشت یک خط لوله گاز روی داد. این انفجار آخرین مورد از مجموعه انفجارهای مرموزی بود که از زمان آغاز تهام نظامی به اوکراین در خاک روسیه روی داده است.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا