آخرین اخبارافغانستانامنیت و حوادثسیاست

سازمان ملل متحد حملات تروریستی کابل و ننگرهار را محکوم کرد

دبیرکل سازمان ملل متحد حمله تروریستی روز سه‌شنبه(۲۳ثور) به بیمارستانی را در کابل محکوم کرد و خواستار پاسخگو کردن عاملان این جنایت شد.

دبیرکل سازمان ملل متحد حمله تروریستی روز سه‌شنبه(۲۳ثور) به بیمارستانی را در کابل محکوم کرد و خواستار پاسخگو کردن عاملان این جنایت شد.
به نقل از ایرنا، استفان دوجاریک سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد روز سه‌شنبه(۲۳ثور) در بیانیه‌ای مطبوعاتی افزود، «آنتونیو گوترش حمله شدید وحشتناک امروز به بیمارستانی در کابل را که باعث کشته و زخمی شدن ده‌ها تن از جمله زنان و کودکان شد، به شدت محکوم می‌کند».
وی افزود: دبیرکل همچنین از افزایش خشونت در این کشور ابراز نگرانی می‌کند. این حملات باعث کشته شدن انسان‌ها در استان‌های بلخ ، خوست و ننگرهار شد.
دوجاریک ادامه داد: دبیر کل عمیق‌ترین همدردی‌های خود را با خانواده‌های قربانیان و دولت و مردم افغانستان ابراز می‌دارد. وی تصریح کرد که حملات علیه غیرنظامیان پذیرفتنی نیست و بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و پرسونل طبق قانون بین‌المللی بشردوستانه از حمایت ویژه‌ای برخوردار هستند.
سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد با تاکید بر این که «مرتکبان چنین جنایاتی باید پاسخگو شوند»، اظهار کرد: سازمان ملل متحد با مردم و دولت افغانستان همبستگی دارد و برای پایان یافتن این مناقشه، به پشتیبانی از روند صلح به رهبری افغانستان متعهد است.
ساعت ۱۰ پیش از ظهر دیروز چهار مهاجم به بیمارستان و زایشگاهی که توسط پزشکان بدون مرز تامین می‌شود، در منطقه «تانک تیل» در غرب کابل هدف حمله قرار گرفت و مهاجمان به طرف زنان و کودکان شلیک کردند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا