آخرین اخباراسلایدشوافغانستانخبر های مهمدسته بندی نشدهمحیط زیست

سرمای شدید اخیر در بلخ ؛ هزاران رأس مواشی تلف شد

خبرگزاری دید: مسئولان محلی در بلخ، اعلام کرده اند که در نتیجه‌ی بارش شدید برف و سرمای شدید  در این ولایت، بیش از ۸ هزار رأس مواشی در ولسوالی‌های مختلف این ولایت تلف شده‌ است. مالداران ولسوالی‌های چمتال، مارمل و البرز در این ولایت بیش‌ترین خسارت را در نتیجه تلف شدن مواشی‌ها در سرمای اخیر متقبل شده اند.

مرکز رسانه‌های مقام ولایت بلخ، با پخش خبرنامه‌ای گفته است که در نتیجه‌ی بارش برف اخیر در این ولایت، ۸هزار و ۸۳ رأس مواشی در ولسوالی‌های این ولایت تلف شده است.  ولسوالی‌های چمتال، مارمل و البرز، از بخش‌هایی در بلخ هستند که مال‌داران در آن بیش‌ترین تلفات را متقبل شده اند.

در همین حال، ولسوالی‌های دهدادی، کشنده، چارکنت، کلدار و شورتپه، از دیگر مناطقی اند که در نتیجه‌ی سردی‌ هوا، دست‌رسی‌نداشتن به علوفه‌ی حیوانی و برف‌باری‌های شدید، گواه تلفات مواشی بوده است.

با این حال، مسئولان محلی در بلخ، می‌گویند که با ایجاد کمیته‌ی اضطراری برای دست‌گیری و ارائه‌ی خدمات به خانواده‌های آسیب‌دیده، تلاش دارند.

عطا‌ءالله زید، سخن‌گوی والی بلخ به رسانه‌ها گفته است؛ در کنار گسترش کمک‌های خوراکی و غیرخوراکی، یک موتر پر از علوفه‌ی حیوانی را نیز به این ولسوالی‌ها فرستاده‌ اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا