آخرین اخبارافغانستانسیاست

سرپرست سفارت امارات به دیدار محمد محقق رفت/ خواست ابوظبی تقویت روابط دو جانبه است

دفتر مطبوعاتی معاونت دوم ریاست اجرایی کشور خبر داده است که عیسی المزروعی سرپرست سفارت امارات متحده عرب روز گذشته با محمد محقق معاون دوم ریاست اجرایی دیدار کرده است.دفتر مطبوعاتی معاونت دوم ریاست اجرایی کشور خبر داده است که عیسی المزروعی سرپرست سفارت امارات متحده عرب روز گذشته با محمد محقق معاون دوم ریاست اجرایی دیدار کرده است.
به گزارش خبرگزاری دید، عیسی المزروعی سرپرست سفارت امارات متحده عربی در ملاقات با استاد محقق، اظهار داشته که کشورش در پی تقویت روابط با جمهوری اسلامی افغانستان است و در زمینه‌های مختلف انکشافی با کابل همکاری می‌کند.
آقاى المزروعى در این دیدار گفته است كه برای كشور متبوعش در زمينه‌هاى مختلف سياسى، اقتصادى و انكشافى مشورت‌ها و نظریات معاون دوم ریاست اجرایی مفيد است.
وی همچنین هر نوع فعالیت‌ تروریستی را در افغانستان محکوم کرده و آرزو کرد که افغانستان در آینده نزدیک شاهد صلح و ثبات باشد.
در همین حال، محمد محقق انجام چنین ملاقات‌ها را زمینه‌ساز تقویت و گسترش روابط بین دو کشور و ملت خوانده و از همکاری‌های کشور امارات در افغانستان در بخش‌های مختلف قدردانی کرد.
معاون دوم ریاست اجرایی، تلاش‌های امارات متحده عربی را در زمینه ایجاد سهولت برای فعالیت‌های اقتصادی و تجاری مردم افغانستان مهم خوانده و از سرپرست سفارت آن کشور خواست که در این زمینه توجه و همکاری بیشتر داشته باشند.
گفتنی است که امارات متحده عربی سرمایه‌گذاری‌های زیادی در افغانستان داشته است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا