آخرین اخبارافغانستان

سفارت امریکا: روند صدور ویزا از سر گرفته می‌شود

سفارت امریکا در کابل می‌گوید که روند صدور ویزای ویژه مهاجرت را برای شهروندان افغانستان آغاز کرده است.


به گزارش خبرگزاری دید: سفارت امریکا در کابل امروز دوشنبه (۲۱ سرطان) در یک خبرنامه می‌گوید که روند صدور و طی مراحل ویزای ویژه مهاجرت به افغان‌ها را آغاز کرده است، اما روند صدور ویزای غیر مهاجرتی همچنین در حالت تعلیق قرار دارد.
در اعلامیه‌ سفارت امریکا آمده است که در مرحله‌ نخست به درخواست متقاضیانی رسیدگی می‌شود که مصاحبه‌های‌شان به‌خاطر جلوگیری از خطر ابتلا به ویروس کرونا به تعویق افتاده بود.
به نقل از اعلامیه، در مرحله‌ دوم بخش کنسولی سفارت ایالات متحده‌ امریکا در هماهنگی با مرکز ملی صدور ویزا، زمان‌بندی قرارهای جدید ویزای مهاجرت را برای متقاضیانی‌که اسنادشان را کامل کرده‌اند، تنظیم می‌کند و قادر به انجام قرارهای فوری نخواهد بود.
سفارت امریکا گفته است که با توجه به اقدامات جاری جهت کاهش شیوع ویروس کرونا، قرارهای مرتبط با ویزا کم‌تر خواهد بود. این سفارت در عین حال گفته است که به ‌منظور از سرگیری مصاحبه‌ها برای صدور ویزا، صحت و امنیت متقاضیان و کارکنان در اولویت نخست بخش کنسولی قرار دارد.
در اعلامیه‌ سفارت امریکا تأکید شده است که ممکن است متقاضیان ویزا در آینده نیز با لغو و یا حالت تعلیق قرار ملاقات‌ها مواجه شوند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا