آخرین اخبارجهان

سلاح هواپیما ربای کشته ‌شده بنکلادیشی پلاستیکی بود

مسئولان پولیس بنگلادیش می‌گویند اسلحه هواپیما‌ ربای پرواز بنگلادیش – دوحه پلاستیکی و اسباب‌بازی بوده و او هیچ مواد منفجره‌ به همراه نداشته است.

مسئولان پولیس بنگلادیش می‌گویند اسلحه هواپیما‌ ربای پرواز بنگلادیش – دوحه پلاستیکی و اسباب‌بازی بوده و او هیچ مواد منفجره‌ به همراه نداشته است.
به نقل از یورونیوز، یک فروند هواپیمای شرکت بیمان متعلق به بنگلادیش روز یکشنبه به دنبال تلاش یک نفر برای هواپیما ربایی مجبور به فرود اضطراری در چیتاگونگ شده بود.
این مرد روز گذشته توسط کماندوهای پولیس بنگلادیش کشته شد. او با نشان دادن «اسلحه» سعی داشته تا وارد کابین خلبان شود و گفته بود که هواپیما را منفجر می‌کند.
به گزارش مقام‌های رسمی، او ۲۰ ساله بوده و به زبان بنگلادیشی صحبت می‌کرده است. هنوز اطلاعات بیشتری درباره هویت او منتشر نشده است.
خروج مسافران پیش از ورود کماندوها به هواپیما
جنرال موتیر رحمان از مسئولان امنیتی در بنگلادیش، در این باره اعلام کرد:«تلاش کردیم او را بازداشت کنیم و یا اینکه خودش را تسلیم کند اما او ممانعت کرد و در نهایت مجبور به تیراندازی شدیم.» تمامی ۱۴۲ سرنشین این هواپیما و خدمه آن پیش از ورود کماندوها به داخل هواپیما از آن خارج شده بودند.
کوسام دوان یک مقام پولیس در شهر جنوبی چیتاگونگ به رویترز گفت:« پس از بازرسی پولیس مشخص شد که اسلحه مظنون اسباب‌بازی بوده و هیچ بمبی همراه او نبوده است. به نظر می‌رسد او از نظر روانی تعادل نداشته است.»
او همچنین افزود:«ما شنیده‌ایم که او با همسرش اختلافات شخصی داشته و تقاضا داشته با نخست‌وزیر گفت‌وگو کند. با این حال ما کماکان به تحقیقات خود ادامه می‌دهیم و نمی‌خواهم در این باره هیچ نتیجه‌گیری داشته باشم.»
دیروز در گزارش‌ها آمده بود که یکی از مسافران این پرواز تلاش کرده خود را به کابین خلبان برساند که یکی از خدمه پرواز مانع از این کار می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا