آخرین اخبارعلم و دانشمطالب معلوماتی

شبانه روز از ۲۴ ساعت به ۲۵ ساعت تغییر می‌کند


یافته‌های جدید دانشمندان نشان می‌دهد که در گذشته‌های دور شبانه روز در زمین فقط ۱۸ ساعت طول داشته و با دور شدن تدریجی ماه از زمین، به طول شبانه روز در زمین افزوده شده است.
به گزارش خبرگزاری دید، یافته‌های دانشمندان نشان می‌دهد که با دور شدن ماه از زمین به طول شبانه روز افزوده شده و طی شدن مدار محوری زمین در یک شبانه روز به ۲۵ ساعت خواهد رسید.

دانشمندان دریافته‌اند که تاثیر فاصله گرفتن ماه از زمین موجب چرخش کندتر سیاره خاکی و در نتیجه طولانی‌تر شدن روزها در آینده می‌شود.
مطالعه جدید که در «مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم» منتشر شده، حاکی از آن است که ۱.۴ میلیارد سال قبل، روز زمینی فقط ۱۸ ساعت بود.
این موضوع تا حدی به این دلیل بود که در آن دوران، ماه به زمین نزدیک‌تر بود و این امر شیوه چرخش زمین را به دور محور خود دستخوش تغییر کرده بود.
هم اکنون ماه در حال فاصله گرفتن از زمین با سرعت ۳.۸۲ سانتی متر در سال است و این بدین معناست که ظرف ۲۰۰ میلیون سال آینده هر روز زمینی معادل ۲۵ ساعت

خواهد بود.
ایجاد هر تغییری در این نیرو می‌تواند به نوبه خود موجب ایجاد تغییرات در مداری شود که در آن زمین به دور خورشید حرکت می‌کند؛ این امر همچنین ممکن است موجب بروز تغییر در چرخش زمین و حرکت آن به دور محور خود شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا