آخرین اخبارافغانستانسیاست

صالح به غنی: مصاحبه‌های نوستالوژیک راه حل برای کشور نیست

خبرگزاری دید: معاون اول محمد اشرف غنی رییس ‌جمهور پیشین در واکنش تلویحی به اولین مصاحبه‌ رسانه‌ای آقای غنی پس از سقوط کابل، گفته است که بزرگ‌نمایی دشمن و مصاحبه‌های نوستالوژیک راه حل نیست.


امرالله صالح این گفته‌ها را ساعاتی پس از نشر گفت‌وگوی اشرف غنی با جنرال نیک کارتر رییس سابق ستاد مشترک ارتش بریتانیا مطرح کرده است.
این گفت‌وگو روز پنج‌شنبه( ۹ جدی) از سوی سرویس جهانی بی‌بی‌سی پخش شد.
صالح در صفحه‌ رسمی فیسبوک خود نوشته است که از مبارزه در برابر طا-لبان همیشه احساس فخر داشته و خواهد داشت. به‌ گفته‌ او، تا زمانی که مردم در تعیین سرنوشت‌شان نقش مستقیم نداشته باشد، «از مقاومت و ایستادگی» در هر شکل آن دست بر نمی‌دارد.
او نوشته است: «یک آغاز دیگر است. تلاطم بخشی از تاریخ اسفناک کشور ماست. بزرگ‌نمایی دشمن و مصاحبه‌های نوستالژیک راه حل نیست. این مرز و بوم بزرگ‌تر از آن است که توسط پاکستان و گروه متحجر نیابتی‌اش بلعیده شود».
معاون اول رییس‌ جمهور حکومت پیشین در ادامه نوشته است که در مبارزه‌ مسلحانه نیاز اول اراده و شجاعت است و آن‌ها با صف متحد و فارغ از لایه‌های مصلحت‌گرا و خیال‌باف به مبارزه‌‌شان ادامه می‌دهند.
صالح تأکید کرده است: «افغانستان در جایش است و ما نیز نمرده‌ایم. اگر قرار بود به مردم خود حساب دهیم به مردم خود حساب خواهیم داد، نه به لندن و واشنگتن».
این درحالی است که اشرف غنی نزدیک به پنج ماه پس از فرارش از افغانستان، در مصاحبه به بی‌بی‌سی گفته است که در روز سقوط کابل، حمدالله محب برایش گفت که قطعه محافظت از ریاست ‌جمهوری از هم پاشیده و اگر در برابر طا-لبان مقاومت شوند، همه کشته می‌شوند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا