آخرین اخبارافغانستانسیاست

طالبان از ایجاد ارتش منظم در آینده نزدیک خبردادند

خبرگزاری دید: رییس ستاد ارتش طالبان می‌گوید که در آینده‌ نه چندان دور ارتش منظم و قوی ایجاد می‌کنند. این مقام طالبان تاکید کرده که ارتش منظم آنان توانایی حفاظت از افغانستان را خواهد داشت.


قاری فصیح‌الدین رییس ستاد ارتش طالبان که امروز چهارشنبه( ۲۴ سنبله) در یک گردهمایی در شهر کابل صحبت می‌کرد، گفت که مشورت‌ها در مورد ایجاد ارتش جریان دارد. او تأکید کرد که نیروهای این ارتش باید طوری آموزش ببینند که بتوانند از افغانستان حفاظت کنند.
فصیح‌الدین افزود طالبان کسانی را که به نام «قومیت» و «مقاومت»، برای «پشتیبانی از دموکراسی» و حفظ «دستاوردهای ۲۰ ساله» در بربر این گروه ایستاده‌اند، سرکوب می‌کنند.
به گفته‌ او، این افراد در پی اخلال امنیت و سوق‌دادن کشور به جنگ‌های داخلی اند. رییس ستاد ارتش طالبان تأکید کرد که به آنان اجازه‌ «اخلال امنیت» و «به خاک و خون‌کشاندن» افغانستان داده نمی‌شود.
او از افراد و گروه خاصی نام نبرد، اما به‌ دنبال سقوط کابل به ‌دست طالبان، احمد مسعود با جمعی از نیروهای مردمی و دولت پیشین از جمله امرالله صالح، معاون نخست ریاست‌ جمهوری پیشین به پنجشیر رفت و جبهه‌ مقاومت ملی را برای جنگ با طالبان تشکیل داد.
نیروهای این جبهه در پنجشیر و بغلان علیه طالبان اعلام جنگ کردند و احمد مسعود، فرمانده آن گفت که ایستادگی در پنجشیر، ایستادگی نمادین برای کل افغانستان است. چند روز پس از آن طالبان حملاتش بر پنجشیر را تشدید کردند و سرانجام مرکز این ولایت را در ۱۵ سنبله به ‌دست گرفتند.
جبهه‌ مقاومت ملی اعلام کرد که طالبان پس از استقرار در شهر بازارک، مرکز پنجشیر دست به کشتار زده‌اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا