آخرین اخباراسلایدشوجهانسیاست

شورای امنیت سازمان ملل:

طالبان باید وارد گفت‌وگوهای مستقیم با دولت افغانستان شود


سازمان ملل متحد از گروه طالبان خواسته تا بار دیگر آتش‌بس را با حکومت افغانستان اعلام کرده و وارد گفت‌وگوهای مستقیم شوند.
به گزارش خبرگزاری دید، ‌شورای امنیت سازمان ملل متحد روز سه‌شنبه (۵ سرطان) جلسه فوق‌العاده را برای بررسی اوضاع در افغانستان برگزار کرد.
تدامیچی یاماموتو نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در افغانستان، در این نشست گفت که آتش‌بس طالبان و حکومت افغانستان در هفده سال جنگ در این کشور بی‌پیشینه بود.
آقای یاماموتو عدم تمدید آتش‌بس را از سوی طالبان با حکومت افغانستان تاسف‌بار خواند و بیان داشت که نیروهای دولتی افغانستان و نیز جنگجویان طالب، صلح می‌خواهند.
وی افزود: « مردم افغانستان باید با همدیگر وارد گفت‌وگو شوند تا به خشونت‌ها پایان دهند و در باره آینده تصمیم بگیرند. برای این کار، لازم است که طالبان به گونه مستقیم با حکومت افغانستان گفت‌وگو کند.»
سازمان ملل همچنان خواهان برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه در افغانستان شد.
محمود صیقل نماینده دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد با اشاره به بهبود نسبی روابط افغانستان با پاکستان گفت که اکنون کابل انتظار دارد تا وعده‌هایی که رییس ارتش پاکستان برای همکاری صادقانه به روند صلح افغانستان داده است، عملی شود.
از سوی دیگر، واسیلی نبزنیا نماینده دایمی روسیه در سازمان ملل در این نشست از حضور داعش در افغانستان به شدت ابراز نگرانی کرد.
نماینده دایمی روسیه در سازمان ملل گفت که شمار تروریستان داعشی در افغانستان به ۱۰ هزار نفر رسیده است که هم‌اکنون در ۹ ولایت افغانستان فعالیت دارند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا