آخرین اخباراسلایدشوافغانستانروند صلحسیاست

رییس شورای عالی مصالحه ملی:

طالبان به تعهدات خود در توافق‌نامه دوحه عمل نکرده

رییس شورای عالی مصالحه ملی می‌گوید که گروه طالبان به تعهدات خود در زمینه کاهش خشونت‌ها پس از امضای توافق‌نامه صلح با ایالات متحده امریکا عمل نکرده است.

به گزارش خبرگزاری دید، عبدالله عبدالله امروز پنج‌شنبه(۲۳ دلو) در نشست افتتاحیه کمیسیون احزاب سیاسی شورای عالی مصالحه ملی کشور ‌گفت که تصمیم دولت امریکا مبنی بر بازنگری توافق‌نامه این کشور با گروه طالبان به خاطر راستی‌آزمایی این گروه در عمل به تعهدادتش به مفاد این توافق‌نامه انجام می‌شود.
وی افزود که گروه طالبان به تعهدات خود در کاهش خشونت‌ها پس از امضای توافق‌نامه صلح با ایالات متحده امریکا عمل نکرده و میزان خشونت‌های خود را افزایش داده است.
به باور رییس شورای عالی مصالحه ملی، این رویکرد طالبان علاوه بر افزایش تلفات غیرنظامیان در افغانستان، شرایط رسیدن به صلح دایمی را نیز دشوار می‌سازد.
او تصریح کرد که دو طرف با یک نیت نیک در روند گفت‌وگوهای میان‌افغانی صلح شرکت کرده‌اند، اما این نیت‌ها باید در عمل پیاده شود.
عبدالله عبداالله خاطرنشان کرد که در روزهای آینده اجلاس وزرای دفاع سازمان ناتو برگزار می‌شود و در این اجلاس در مورد حضور یا عدم حضور نیروهای این سازمان در افغانستان تصمیم گرفته خواهد شد.
او همچنین به نمایندگان احزاب سیاسی حاضر در این نشست اطمینان داد که در جریان همه اتفاقات و رویدادهای روند صلح قرار خواهند گرفت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا