آخرین اخباراسلایدشوافغانستانامنیت و حوادث

طالبان جنگ را به روستاها برده‌اند/ نرمش با زورمندان و غاصبان زمین معنا ندارد

رییس‌ جمهور غنی می‌گوید که طالبان جنگ را به روستاها برده‌اند که در اثر آن مردم زیان می‌بینند. او به نیروهای امنیتی دستور داده است که به روستاها توجه جدی کنند.

به گزارش خبرگزاری دید، محمداشرف غنی رییس‌ جمهور کشور این مطلب را روز پنج‌شنبه (۱۷ میزان در نشست سرقوماندانی اعلی قوای مسلح مطرح کرده است.
بربنیاد گزارشی که ارگ ریاست جمهوری از این نشست نشر کرده، رییس‌جمهور غنی با اشاره به افزایش خشونت‌ها در چند ماه اخیر، گفته است که با «تاسف فراوان» طالبان جنگ را به روستاها برده‌اند و از اثر آن مردم زیان می‌بینند.
او به نیروهای امنیتی دستور داده است که به خاطر تأمین امنیت روستاها توجه جدی کنند.
رییس‌ جمهور غنی در نشست سرقوماندانی اعلی قوای مسلح به سرپرست وزارت امور داخله دستور داده است که ترفیع فوق‌العاده محمد ورا اندرابی، آمر مقتول امنیت پولیس بغلان را آماده کند. او روز گذشته در اثر جراحات عمیقی که در نبرد با طالبان برداشته بود، در شفاخانه جان باخت.
آقای غنی هم‌چنان به نیروهای امنیتی دستور داده است که امنیت شاهراه‌ها را تأمین کنند تا مردم بتوانند به آسانی سفر کنند و با اطمینان اموال‌شان را انتقال دهند.
رییس‌ جمهور همچنان دستور برخورد قاطع با افراد مسلح غیرمسئول، غاصبان زمین و زورمندان را به نیروهای امنیتی داده و گفته است که نرمش با این افراد معنا ندارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا