آخرین اخبارافغانستانسیاست

طا-لبان در واکنش به نشست انقره: اجازه برهم زدن امنیت افغانستان را نمی‌دهیم

خبرگزاری دید: سخنگوی طا-لبان در واکنش به نشست شماری از رهبران سیاسی کشور در ترکیه گفت که اجازه برهم زدن امنیت کشور را نمی‌دهند.


ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طا-لبان در واکنش به نشست شماری از رهبران سیاسی افغانستان در ترکیه برای مقابله طا-لبان گفت که «طا-لبان در برابر هر جریانی که برای برهم زدن نظام کنونی و امنیت افغانستان ایجاد شود، می‌ایستد».
وی با بی نتیجه خواندن این تلاش‌ها افزود که این سیاسیون در گذشته امتحان خود را داده‌اند و دیگر نباید تجربه‌ها و تلاش‌های شکست خورده خود را تکرار کنند.
مجاهد افزود اگر این سیاسیون خواهان صلح و توسعه افغانستان هستند، باید به کشور باز گردند و برای ثبات در کشور با طالبان همکاری کنند.
سخنگوی طا-لبان در ادامه تاکید کرد که به آن‌ها اجازه داده نخواهد شد تا برای برهم زدن امنیت و نظام افغانستان تلاش کنند.
وی گفته: «اگر باز هم چنین جلساتی که برای فتنه‌انگیزی و ایجاد مشکل برای افغان‌هاست تا زمینه فساد، غصب و غارت را در اینجا فراهم کنند، نباید برگزار شود. وقت آن دیگر گذشته است، افغان‌ها به افرادی که امتحان شده و در هر بار شکست خورده‌اند، فرصت نمی‌دهند که باز با سرنوشت آن‌ها بازی کنند».
پیش از این، «احمد سعیدی» کارشناس مسایل افغانستان با انتشار پیامی در فیسبوک، جزئیاتی از نشست رهبران سیاسی مخالف طا-لبان در منزل مارشال عبدالرشید دوستم رهبر حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان منتشر کرده بود.
وی گفته بود که در این نشست توافق شده است تا همه نیروهای مخالف طا-لبان زیر چتر «شورای مقاومت ملی برای نجات افغانستان» جمع شوند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا