آخرین اخبارافغانستانامنیت و حوادثسیاست

طرح امنیتی غرب کابل در اصول تایید شد

خبرگزاری دید: طرح امنیتی غرب شهر کابل در نشست امنیتی ویژه از سوی رییس جمهور غنی در پرنسیب تایید شد. این طرح از سوی محمدسرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری تهیه شده است.


دفتر مطبوعاتی سرور دانش معاون دوم رییس جمهور امروز شنبه(۲۹ جوزا) اعلام کرد که این طرح در بیست‌وششم جوزا در نشست امنیتی که به ریاست رییس جمهور و با حضور معاونانش، مشاور امنیت ملی، وزیر داخله، رییس عمومی امنیت ملی، رییس ستاد ارتش و معاون تخنیکی دفتر شورای امنیت ملی برگزار شده بود، تأیید شده است.
این دفتر گفته است که طرح امنیتی در مشورت با مردم این ساحه تهیه شده است.
نشست امنیتی به ریاست محمداشرف غنی این طرح را در «پرنسیب» مورد تأیید قرار داده است.
دفتر دانش می‌گوید که به شورای امنیت ملی هدایت داده شده است که با ایجاد یک گروه کاری فنی با اشتراک نمایندگان دفاتر معاونان رییس جمهور طرح امنیتی غرب کابل را به صورت همه جانبه بررسی و نهایی کند.
طبق اعلام دفتر معاون دوم ریاست جمهوری، به شورای امنیت ملی دستور داده شده است که با اقدامات واضح کوتاه مدت، میان مدت و درازمدت، طرح امنیتی غرب کابل را به جلسه بعدی ارائه کند.
دفتر معاون دوم ریاست جمهوری می‌گوید که به وزارت داخله و ریاست عمومی امنیتی دستور داده شده است که هر نهاد در ساحه مربوط خود اقدامات عاجل را روی دست گیرند.
پس از حمله خونین بر مکتب سیدالشهدا در ساحه دشت برچی، رییس جمهور غنی به سرور دانش دستور داد که طرح امنیتی جامعی برای غرب کابل تهیه و به ریاست جمهوری بسپارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا