آخرین اخبارافغانستانسیاست

اشرف غنی:

عدم همکاری با خبرنگاران تحقیقی جرم است

رییس جمهور محمد اشرف غنی در مراسم افتتاح صندوق حمایت از خبرنگاران در کابل، گفت که عدم همکاری با محققین و خبرنگاران تحقیقی خلاف قانون است و جرم پنداشته می‌شود.


رییس جمهور محمد اشرف غنی در مراسم افتتاح صندوق حمایت از خبرنگاران در کابل، گفت که عدم همکاری با محققین و خبرنگاران تحقیقی خلاف قانون است و جرم پنداشته می‌شود.
به گزارش خبرگزاری دید، مراسم افتتاح صندوق حمایت از خبرنگاران، ظهر امروز با حضور رییس جمهور و شماری از اعضای کابینه در کابل برگزار شد.
رییس جمهورغنی در این مراسم ضمن تاکید بر این که دید و رفتار حکومت وحدت ملی تابع قانون اساسی است؛ افزود ما در تضاد میان دولت و رسانه‌ها نیستیم، هدف واضح ما تحکیم قانون اساسی است.
آقای غنی با اشاره به فعالیت‌های رسانه‏ای در کشور گفت: رسانه‌ها باید قضاوت مردم را درمورد خود جدی بگیرند.
رییس جمهور غنی در این مراسم خاطرنشان کرد که رسانه‌ها حق انتقاد دارند، بدون انتقاد عمل کرده نمی‌توانند، اما قضاوت را مردم می‌کنند.
محمد اشرف غنی در ادامه صحبت‌های خود، سرکشی از قانون و عدم همکاری با محققین و ژورنالیست‌های تحقیقی را خلاف قانون خواند و افزود: خوشبختانه جامعه بین‌المللی قانون اساسی افغانستان را بهترین قانون شناخته است.
رییس جمهور ضمن تاکید براین که حالا وقت این است که برای ایجاد بیمه خبرنگاران اقدام صورت بگیرد، خاطرنشان کرد: امید است توجه عمده صندوق، برای خانواده‌های شهدا باشد.
رییس جمهورغنی وعده داد که حکومت وحدت ملی برای صندوق حمایت از خبرنگاران ۱۰ میلیون افغانی کمک می‌کند.
آقای غنی در اخیر سخنانش افزود که نکته آخر من ماحول خاص امنیت ملی ماست، امروز شکل جنگ تغییر کرده وحدت ملی ما در خطر است و نکته واضح که باید تذکر یابد این است که حمله بر هر قوم عظیم افغانستان حمله بر رییس جمهور و نظام افغانستان است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا