آخرین اخبارافغانستانامنیت و حوادث

عملیات در هرات؛ ۴۱ طالب کشته و مناطق وسیعی آزاد شد

وزارت دفاع ملی می‌گوید که در عملیات نیروهای امنیتی و دفاعی در هرات، علاوه بر کشته شدن ۴۱ جنگجوی طالبان، مناطق پل پشتون، پل مالان، آسیا کلوخی، پل رواشان و هواده از وجود طالبان پاکسازی شده است.

وزارت دفاع ملی امروز سه شنبه( ۱۲ اسد) اعلام کرده که روز گذشته، نیروهای دفاعی، امنیتی، کماندوها و بسیج مردمی با حمایت قوای هوایی، در مربوطات شهر هرات مرکز این ولایت، طی عملیات مشترک طالبان را هدف قرار دادند.

این وزارت می‌گوید که در نتیجه این عملیات، ۴۱ جنگجوی طالبان کشته شده، ۳۲ تن دیگر از آنان زخمی شدند و همچنین مقداری از سلاح و مهمات شان تخریب گردید.

وزارت دفاع گفته که در عملیات نیروهای امنیتی و دفاعی با همکاری بسیج مردمی، مناطق پل پشتون، پل مالان، آسیا کلوخی، پل رواشان و هواده این شهر نیز از وجود طالبان، پاکسازی شده است.

روز گذشته مقام‌ها در ولایت هرات گفته بودند که درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان در ورودی‌های شهر هرات ادامه دارد و در نتیجه این درگیری‌ها شمار زیادی از غیر نظامیان نیز آواره شده‌اند.

مسئولان در ولایت هرات روز گذشته اعلام کردند طالبان همچنین قصد ورود به شهر هرات را داشتند که با مقاومت نیروهای امنیتی و مردمی حملات شان شکست خورد و براساس گزارش در یک شبانه روز گذشته حدود ۱۰۰ نفر از افراد طالبان کشته و زخمی شدند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا