آخرین اخبارجهان

فراعنه مصر در قاهره راهپیمایی می‌کنند

دولت مصر خبر داده که شامگاه روز شنبه ۲۲ جسد مومیایی فراعنه از دوران مصر باستان در شهر قاهره راه پیمایی خواهند کرد.

دولت مصر خبر داده که شامگاه روز شنبه ۲۲ جسد مومیایی فراعنه از دوران مصر باستان در شهر قاهره راه پیمایی خواهند کرد.
به نقل از یورونیوز، اجساد مومیایی شده فراعنه مصر قرار است در جریان این مراسم از «موزیم مصر» در نزدیکی میدان تحریر به «موزیم ملی تمدن مصر» که در سال ۲۰۱۷ در جنوب قاهره افتتاح شد منتقل شوند. انتقال این اجساد مومیایی شده قرار است به ترتیب تاریخی صورت گیرد.
مراسم انتقال جسد مومیایی شده ۱۸ شاه و چهار ملکه مصر باستان به عنوان «رژه فراعنه» مشهور شده است. قرار است اجساد مومیایی شده هر کدام با یک تانک مسیر حدوداً هفت کیلومتری بین دو موزیم را طی کنند.
جسد مومیایی شده تائو دوم، از شاهان دودمان هفدهم مصر که حدود ۱۶ قرن پیش از میلاد مسیح فرمانروایی می کرد بر روی اولین تانک قرار خواهد گرفت. آخرین تانک قرار است جسد مومیایی شده رامسس نهم، از شاهان دودمان بیستم مصر باستان را حمل کند.
«رژه فراعنه» که انتظار می‌رود حدود ۴۰ دقیقه طول بکشد تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار خواهد شد.
«بدشگونی فراعنه» پس از یک قرن بار دیگر بر سر زبان‌ها افتاد
شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی در مصر طی روزهای گذشته با استفاده از هشتگ «بدشگونی فراعنه» رویدادهای مرگبار اخیر در این کشور از جمله برخورد دو قطار با یکدیگر و ریزش یک ساختمان در قاهره را نتیجه برنامه انتقال اجساد فراعنه دانسته‌اند.
رسانه‌ها پیش از این در دهه ۱۹۲۰ پس از کشف قبر «توت عنخ آمون»، یکی از نامدارترین فراعنه مصر نیز از «بدشگونی فراعنه» سخن گفته بودند. در آن زمان باستان شناسانی که این قبر را کشف کردند به شکل مرموزی جان خود را از دست دادند.
مراسم «رژه فراعنه» در قاهره قرار است روز شنبه از ساعت ۱۸ به وقت قاهره (۲۱:۳۰ به وقت کابل) آغاز شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا