آخرین اخباراسلایدشوافغانستانخبر های مهمروند صلحسیاستصلح

فردا شهر دوحه میزبان نشست سه روزه نمایندگان کشورهای همکار صلح افغانستان است

خبرگزاری دید: وزارت دولت در امور صلح خبر داد که شهر دوحه قر فردا میزبان نشست سه روزه نمایندگان کشورهای همکار در روند صلح افغانستان خواهد بود.


ناجیه انوری سخنگوی وزارت دولت در امور صلح روز دوشنبه( ۱۸ اسد) گفته که هدف از برگزاری این نشست ایجاد هماهنگی کشورهای دخیل در روند صلح، تسریع روند مذاکرات صلح و توقف خشونت‌های جاری در افغانستان است.
به گفته‌ او، از افغانستان در این نشست سه روزه، عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی، معصوم استانکزی رییس هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان و سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح شرکت می‌کنند.
انوری افزود که این نشست به میزبانی کشور قطر و همکاری‌های سازمان ملل متحد و کشور امریکا برگزار می‌شود و تا ۲۱ اسد ادامه می‌یابد.
چند روز پیش محمد حنیف اتمر وزیر امور خارجه‌ کشور از برگزاری این نشست و نشست «ترویکای گسترش‌یافته» خبر داده بود. در آن هنگام آقای اتمر گفته بود که کشورهای اشتراک‌کننده‌ این دو نشست پیام افغانستان را گرفته‌اند.
بر بنیاد اظهارات اتمر، پیام افغانستان این است که اعلامیه‌ای که در پایان این دو نشست منتشر خواهد شد، اگر نتواند جلوی جنگ و حملات طالبان بر شهرها را بگیرد و همچنین اعلامیه‌ای که نتواند مسئولان را مسئول و روند صلح را تسریع کند، به درد مردم افغانستان نمی‌خورد.
اتمر تأکید کرده بود که خواست دولت افغانستان این است که در این دو نشست قاطعیت منطقه و جامعه جهانی از راه سیاسی به طالبان توضیح داده شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا