آخرین اخبارصحت

قلب مصنوعی فرانسوی؛ پیوند ۱۵۰ هزار یورویی در ایتالیا انجام شد

شرکت فرانسوی کارمات اعلام کرد که موفق شده اولین دستگاه قلب مصنوعی تولید شده با مارک ایسون(Aeson) را در ایتالیا به فروش برساند.


به نقل از یورونیوز، مطابق اعلام این شرکت، قلب مصنوعی فروخته شده به بیمارستانی در ایتالیا منتقل شده و در جریان یک عمل جراحی پیوند قلب، در بدن بیمار نیازمند جاگذاری و فعال شده است. این عمل جراحی توسط «سیرو مایلو» جراح حاذق قلب و در بیمارستان ناپل که مجرب‌ترین مرکز پیوند قلب مصنوعی در ایتالیا محسوب می‌شود، انجام شده است.
بیمارستان ناپل هزینه مالی این عمل جراحی را در مجموع افزون بر ۱۵۰ یورو در نظر گرفته که فعلا توسط «سیستم بهداشت منطقه‌ای» تامین شده ولی پس از اثبات کارآیی این قلب مصنوعی، این رقم توسط دولت ایتالیا بازپرداخت می‌شود.
نخستین استفاده آزمایشی این قلب مصنوعی در بدن انسان با پیوند آن به بدن یک بیمار فرانسوی در ژانویه سال ۲۰۱۴ و در بیمارستانی در پاریس انجام شد. در ۱۵ جولای سال جاری نیز کارمت از اولین کاشت آزمایشی قلب مصنوعی خود در ایالات متحده خبر داد که در چارچوب پروتکل سازمان غذا و داروی امریکا برای تایید نهایی این قلب مصنوعی باید به ۱۰ مورد برسد.
نتایج مطالعات منتشر شده در نوامبر سال ۲۰۱۹ نشان داد که پیوند این قلب به بدن ۱۱ بیمار داوطلب منجر به زنده ماندن ۷۳ درصد انها برای بیش از شش ماه پس از این پیوند شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا