آخرین اخبارافغانستان

قندهار قرنطینه می‌شود

به دنبال افزایش واقعات مثبت کرونا در قندهار، کمیته ولایتی مبارزه با ویروس کرونا در این ولایت فیصله کرده است تا سر از فردا چهارشنبه(۲۷ حمل) شهر قندهار قرنطین شود.

به دنبال افزایش واقعات مثبت کرونا در قندهار، کمیته ولایتی مبارزه با ویروس کرونا در این ولایت فیصله کرده است تا سر از فردا چهارشنبه(۲۷ حمل) شهر قندهار قرنطین شود.
به گزارش خبرگزاری دید، این تصمیم در حالی گرفته شده است که در دو روز گذشته بیشترین موارد ابتلا به ویروس کرونا در ولایت قندهار ثبت شده است.
با تثبیت ۱۵ مورد تازه اکنون شمار مبتلایان بیماری «کووید – ۱۹» در قندهار به ۹۰ نفر افزایش است.
بهیر احمدی سخنگوی والی قندهار می‌گوید: طبق فیصله‌ای که از سوی کمیته ولایتی مبارزه با ویروس کرونا گرفته شده است، قرنطین کامل در شهر قندهار روز چهارشنبه آغاز می‌شود و تا فرا رسیدن ماه رمضان ادامه خواهد یافت.
به گفته او، در این مدت تنها مراکز صحی، دواخانه‌ها و نانوایی‌ها باز خواهد بود و به سایر اصناف اجازه کار روزانه در شهر قندهار داده نمی‌شود.
طبق فیصله کمیته ولایتی مبارزه با ویروس کرونا در قندهار، تمام فروشگاه‌های مواد خوراکی، سبزی و میوه‌فروشی می‌توانند از ساعت ۱۲ شب تا ساعت شش صبح کار کنند و مردم نیز در همین زمان نیازمندی‌های‌شان را خریداری کنند.
سخنگوی والی قندهار گفت طبق فیصله، کسانی که در بازار گشت‌وگذار می‌کنند، باید ماسک و دست‌کش داشته باشند.
کمیته ولایتی مبارزه با ویروس کرونا در قندهار همچنان فیصله کرده است که هیچ رانند‌ه‌ اجازه داشتن بیش از سه «سواری» را در موترش ندارد.
سخنگوی والی قندهار می‌گوید که بر اساس فیصله کمیته ولایتی، تمام کارمندان و دکان‌داران مکلف شده‌اند تا ماسک و دست‌کش استفاده کنند.
به گفته او، پس از وضع قرنطین کامل در قندهار مسئولان همه مدارس دینی، دانشگاه‌ها و مکاتبی که به آن بی‌اعتنایی کنند، مورد بازپرس قانونی قرار خواهند گرفت.
با وضع قرنطین کامل در قندهار، بهیر احمدی می‌گوید برگزاری مراسم عروسی و فعالیت هوتل‌ها ممنوع می‌شود و هر کس از آن سرپیچی کند، پولیس با آن‌ها برخورد جدی و قانونی خواهد کرد.
پیش از این در چندین شهر کشور حالت نیمه‌قرنطین یا «قیود گردش» وضع شده است. مسئولان صحی جلوگیری از تجمع مردم را برای پیش‌گیری از ویروس کرونا، یگانه راه نجات از ابتلا به این ویروس می‌دانند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا