آخرین اخبارافغانستانبرگزیده

قوماندان جدید قول اردوی ۲۰۹ شاهین معرفی شد


برید جنرال ارکان حرب، امان‌الله مبین، به صورت رسمی بعنوان قوماندان جدید قول اردوی ۲۰۹ شاهین معرفی شد.
به گزارش خبرگزاری دید، جنرال مهمند کتوازی بعد از ۲۸۸ روز مسوولیت و به ادامه حادثه خونین اول ثور بعد از ظهر پنجشنبه پست خود را برای جنرال امان‌الله مبین واگذار کرد.
دگرجنرال محمد افضل امان، معاون وزارت دفاع ملی که جهت معرفی فرمانده قول اردوی ۲۰۹ شاهین به بلخ آمده بود، گفت: انتقام خون شهدای اول ثور و سایر شهدای این سرزمین را از هراس‌افکنان خواهیم گرفت.
جنرال مهمند کتوازی، قوماندان اسبق قول اردوی شاهین حادثه اول ثور را نتیجه غفلت دانست و تاکید کرد، باید تمام مسببین این حادثه مورد بازپرس قرار گیرند.
جنرال امان الله مبین، قوماندان تازه معرفی‌شده قول اردوی ۲۰۹ شاهین، در مراسم معرفی با منسوبین قول اردوی شاهین، گفت: انتقام خون شهدای اول ثور را خواهیم گرفت و شمال و شمال‌شرق را به گورستان هراس‌افکنان تبدیل خواهیم کرد .
بعد از رویداد خونین جمعه اول ثور که به کشته و زخمی‌شدن بیش از ۲۰۰ تن از منسوبین قول اردوی ۲۰۹ شاهین انجامید، رییس‌جمهور غنی، قوماندانان قول اردوهای ۲۰۵ اتل و ۲۰۹ شاهین را برکنار کرد و قوماندانان قول اردوی ۲۰۳ تندر و ۲۰۷ ظفر را تبدیل کرد.
جنرال امان الله مبین که به مبارزه جدی با هراس‌افکنان مشهور است، قبل از این بحیث معاون قول اردوی شاهین، فرمانده نیروهای ویژه ارتش و قوماندان قول اردوی ۲۰۷ ظفر ایفای وظیفه کرده است.
از سوی دیگر برخی رسانه‌ها گزارش کرده‌اند که جنرال مهمند کتوازی، قوماندان پیشین قول اردوی ۲۰۹ شاهین به منظور تحقیق و بررسی به نهادهای عدلی و قضایی معرفی شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا