آخرین اخباراسلایدشوافغانستانسیاست

مجلس نمایندگان خواستار معرفی عاجل نامزدوزیران شد

مجلس نمایندگان کشور از حکومت خواسته است که هرچه عاجل نامزدوزیران را برای کسب رای اعتماد و خاتمه یافتن رسم سرپرستی ادارات به مجلس معرفی کند.

مجلس نمایندگان کشور از حکومت خواسته است که هرچه عاجل نامزدوزیران را برای کسب رای اعتماد و خاتمه یافتن رسم سرپرستی ادارات به مجلس معرفی کند.
به گزارش خبرگزاری دید، در اعلامیه‌ای که امروز دوشنبه(۹سرطان) از سوی میررحمان رحمانی رییس مجلس نمایند‌گان نشر شد، گفته شده است که خواست اعضای مجلس نمایندگان از حکومت معرفی نامزدوزیران در زودترین فرصت ممکن است.
طبق این اعلامیه، براساس دستور میررحمان رحمان و ماده‌ ۷۸ اصول و ظایف داخلی مجلس نمایند‌گان، پنج کمیسیون تحت ریاست آقای رحمانی اسناد نامزدوزیران و شرایط آن‌ها را برای عضویت در کابینه، بررسی می‌کند.
این پنج کمیسیون شامل کمیسیون‌های امور دینی و فرهنگی، امنیت داخلی، امور بین‌المللی، عدلی و قضایی و تفتیش مرکزی می‌شود.
در این اعلامیه گفته شده است که پس از نهایی‌شدن بررسی‌ها و ارائه آن به ریاست مجلس، نمایندگان در مورد دادن رای اعتماد به نامزدوزیران تصمیم خواهند گرفت.
کمیسیون امنیت داخلی قرار است شناس‌نامه‌ و سن نامزدوزیران را بررسی کند. هم‌چنان کمیسیون امور بین‌المللی موضوع دوتابعیتی بودن و کمیسیون عدلی و قضایی سوابق جرمی و جنایی نامزد‌وزیران را بررسی می‌کند.
کمیسیون تفتیش مرکزی وظیفه دارد تا مسایل مالیاتی و باقی‌داری نامزدوزیران را بررسی کند و کمیسیون امور دینی و فرهنگی نیز مسایل مربوط به اسناد تحصیلی و دیگر اسناد ارائه شده نامزدوزیران را ارزیابی خواهد کرد.
مجلس نمایندگان تأکید کرده است که هرگاه نامزدوزیران از این مرحله عبور کنند، وارد مرحله رای‌گیری در نشست عمومی خواهند شد.
این در حالی است که حکومت تاکنون تمام اعضای کابینه را معرفی نکرده است.
براساس توافق‌نامه سیاسی که بین محمداشرف غنی رییس جمهور و عبدالله عبدالله در اواخر ماه ثور امضا شد، هردو، نامزدوزیران را به صورت مساویانه معرفی می‌کنند.
صدیق صدیقی سخنگوی ریاست جمهوری می‌گوید که تاکنون فهرست نامزدوزیران جناح عبدالله عبدالله به ارگ فرستاده نشده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا