آخرین اخباراجتماعافغانستان

مرحله مقدماتی آزمون کانکور در ۲۵ ولایت رسماً آغاز شد

مسئولان در اداره ملی امتحانات از آغاز مرحله نخست آزمون سراسری کانکور در ۲۵ ولایت خبر می‌دهند.

مسئولان در اداره ملی امتحانات از آغاز مرحله نخست آزمون سراسری کانکور در ۲۵ ولایت خبر می‌دهند.
به گزارش خبرگزاری دید، اداره‌ ملی امتحانات می‌گوید که مرحله‌ اول آزمون سراسری کانکور از امروز چهارشنبه (۸ ثور) رسماً آغاز شده است.
دوست‌محمد فیضی سخنگوی اداره ملی امتحانات گفته است که در مرحله‌ اول در ۲۵ ولایت، در مرحله‌ دوم در هشت ولایت و در مرحله‌ سوم آزمون کانکور در ولایت کابل برگزار می‌شود.
براساس معلومات این اداره، آزمون کانکور در ولایت‌های سمنگان، سرپل، غور، نیمروز، بادغیس، فراه، نورستان، پکتیکا، دایکندی، زابل، ارزگان، هلمند، قندهار، بامیان، میدان‌وردک، لوگر، پکتیا، خوست، کاپیسا، پنجشیر، لغمان، کنر، پروان، ننگرهار و بغلان رسماً آغاز شده و قرار است تا دهم ثور ادامه یابد.
مرحله‌ دوم آزمون کانکور در ولایت‌های فاریاب، کندز، جوزجان، غزنی، بلخ، هرات، تخار و پنج حوزه‌ ولایت بدخشان برگزار خواهد شد. روند برگزاری آزمون کانکور در این ولایات در ۲۶ ثور آغاز و در ۳۱ همین ماه پایان می‌یابد.
مرحله‌ سوم آزمون کانکور نیز در کابل برنامه‌ریزی شده است. طبق برنامه، زمان امتحان کانکور در شهر کابل تاریخ ۱۴ جوزا و در ولسوالی‌های ولایت کابل تاریخ ۱۵ جوزا تعیین شده است.
براساس معلومات اداره ملی امتحانات، امسال قرار است بیش از ۲۰۰ هزار داوطلب در آزمون کانکور شرکت کنند که از این میان، ۱۴۳ هزار داوطلب در دانشگاه‌ها و مؤسسات تحصیلات عالی دولتی، انیستیتوت‌ها، دارالعلوم‌ها و صنوف شبانه‌ دانشگاه‌های دولتی جذب خواهند شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا