آخرین اخبارافغانستانسیاست

مسئولان امنیتی به جلسه‌ استجوابیه‌ مجلس حاضر نشدند

به دنبال افزایش ناامنی‌‌ها در کشور، مجلس نمایندگان امروز شبه ( ۳۰ سرطان ) وزیران دفاع ملی و داخله و رییس عمومی ‌امنیت ملی را برای پاسخ‌ گویی به مجلس فرا خواند و مسئولان امنیتی، اما برای پاسخ‌دهی به مجلس حاضر نشدند.به دنبال افزایش ناامنی‌‌ها در کشور، مجلس نمایندگان امروز شبه ( ۳۰ سرطان ) وزیران دفاع ملی و داخله و رییس عمومی ‌امنیت ملی را برای پاسخ‌ گویی به مجلس فرا خواند و مسئولان امنیتی، اما برای پاسخ‌دهی به مجلس حاضر نشدند.
وزارت دولت در امور پارلمانی در نامه‌‌ای به مجلس نمایندگان نوشته است که نهادهای امنیتی به این وزارت گفته‌اند، آنان هفته‌ پیش در نشست فوق‌العاده‌ کمیسیون‌‌های امنیتی مجلس نماینده‌گان شرکت کرده، پاسخ‌های قناعت بخشی به آنان داده‌اند و اکنون به دلیل مصروف بودن در مدیریت جنگ، نمی‌‌توانند به مجلس حاضر شوند.
اعضای کمیسیون امنیتی، اظهارات این مسئولان را در نشست فوق‌العاده کافی ندانسته، می‌‌گویند که موضوع امنیتی تنها در پاسخ‌گویی به یک کمیسیون خلاصه نمی‌شود و مسئولان امنیتی باید برای تمام ملت پاسخ‌گو باشند.
تصمیم اعضای مجلس بر این شد که وزیران دفاع ملی و داخله را همراه با رییس امنیت ملی، روزهای بعد به یک جلسه‌ استجوابیه دعوت کنند.
با این همه، قرار است اعضای مجلس نماینده‌گان تا پایان این هفته به رخصتی‌های تابستانی بروند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا