آخرین اخباراسلایدشوجهانخبر های مهمسیاست

وزیر خارجه روسیه:

مسئول بازگشت ایران به غنی‌سازی یورانیوم، واشنگتن است

ساعتی بعد از اعلام کاهش تعهد‌های ایران در قبال توافق هسته‌ای (برجام) دولت چین با تقدیر از پایبندی ایران به برجام، خواهان حفظ کامل این توافق بین‌اللملی شد و روسیه هم گفت که تعلیق بخش‌هایی از تعهدات ایران به برجام به دلیل «گام‌های نامعقول» امریکا بوده است.
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران که به مسکو سفر کرده، با تاکید بر این که تصمیم تازه ایران به معنای خروج از برجام نیست، گفت که روسیه و چین تنها کشورهایی هستند که در قبال برجام از ایران حمایت کردند.
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه با تقدیر از ایران به دلیل تعهدش به برجام، گفته است که می‌خواهد توضیحات ایران را درباره تغییر موضع این کشور در قبال برجام بشنود.
آقای ظریف با تاکید بر پایبندی ایران به برجام تاکنون، گفته است «نشان داده‌ایم کشوری کهن با صبر زیاد هستیم اما حاضریم برای حقوق خود مقاومت کنیم و امروز نوبت دنیا است که به تعهد خود عمل کند.»
روز چهارشنبه( ۱۸ ثور) در سالروز خروج امریکا از برجام، حسن روحانی رییس جمهور ایران اعلام کرد که جمهوری اسلامی از امروز فروش مازاد اورانیوم غنی‌شده و آب سنگین را متوقف می‌کند.
شورای ‌عالی امنیت ملی ایران هم در بیانیه‌ای که در رسانه‌های ایران منتشر شد، اعلام کرد که دستور توقف برخی اقدامات ایران در توافق برجام را صادر کرده است.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا