آخرین اخباراسلایدشوجهانسیاست

مسکو از خروج سربازان امریکایی از افغانستان حمایت می‌کند

یک دیپلمات ارشد روسیه این هفته با نمایندگان طالبان در مسکو دیدار کرده و گفته این کشور از خروج سربازان امریکایی از افغانستان استقبال می‏کند.

یک دیپلمات ارشد روسیه این هفته با نمایندگان طالبان در مسکو دیدار کرده و گفته این کشور از خروج سربازان امریکایی از افغانستان استقبال می‏کند.
به گزارش خبرگزاری دید، استوشیتد پرس گزارش کرده است که این دیدار، پس از برگزاری یک نشست دو روزه میان نمایندگان طالبان و گروهی از سیاستمداران افغان در مسکو صورت گرفته است.
پیش از این، سفارت روسیه در کابل گفته بود که این نشست از سوی انجمن افغان‌های مقیم در روسیه برگزار شده و دولت روسیه در آن هیچ نقش ندارد.
در همین حال، ضمیر کابلوف فرستاده ریاست جمهوری روسیه به افغانستان، در گفتگو با RTA، خبرگزاری رسمی روسیه گفته است که کشورش حاضر است به مذاکرات میان امریکا و طالبان در زمینه خروج سربازان امریکایی از افغانستان کمک کند.
صدای امریکا نوشت که آقای کابلوف هم‌چنین گفته است که روسیه حاضر است از برداشتن تحریمات بر اعضای گروه طالبان حمایت کند، در صورتی که سایر اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز با آن هم‌نظر باشند.
منابع طالبان گفته‌اند که در جریان گفت‌وگوهای‌شان با امریکا، روی خروج سربازان امریکایی از افغانستان توافق شده است.
اما وزارت خارجه امریکا و نیز زلمی خلیلزاد، فرستاده امریکا برای مذاکرات صلح افغانستان روز گذشته تاکید کردند که هیچ جدول زمانی برای خروج نظامی از افغانستان تعیین نشده است.
برگزاری نشست اخیر در مسکو، با انتقاد دولت افغانستان روبرو شد و شماری از آگاهان سیاسی، آن را نادیده گرفتن نقش دولت افغانستان در گفت‌وگوها با طالبان توصیف کردند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا