آخرین اخباراسلایدشوافغانستانسیاست

معاشات قضات و دادستان‌های زن ۳۰ درصد افزایش می‌یابد

رییس‌ جمهور غنی می‌گوید که برای معلمان مسلکی از طبقه اناث معاش امتیازی پرداخت می‌گردد و در معاشات قضات و دادستان‌های زن ۳۰ درصد افزایش خواهد آمد.


رییس‌ جمهور غنی می‌گوید که برای معلمان مسلکی از طبقه اناث معاش امتیازی پرداخت می‌گردد و در معاشات قضات و دادستان‌های زن ۳۰ درصد افزایش خواهد آمد.
به گزارش خبرگزاری دید، آقای غنی در سفرش به ولایت پکتیکا، عصر روز شنبه با شماری از بزرگان، علما، نمایندگان شورای ولایتی، جوانان و زنان آن ولایت دیدار کرد.
آقای غنی در این دیدار گفت که امروز پکتیکا به ولایت درجه دوم ارتقا می‌یابد و همچنان برای این ولایت کمپلکس اداری، تالار جلسات، محل برای فاتحه خوانی زنانه، مکاتب برای دختران درشرنه و ارگون ساخته می‌شود و شفاخانه شرنه به ۱۵۰ بستر ارتقا می‌یابد، دانشگاه پکتیکا مستقل و دارای دو دانشکده خواهد شد و احاطه این دانشگاه اعمار می‌گردد و بالای بخش باقی مانده جاده «انگور اده» سرمایه‌گذاری صورت می‌گیرد.
وی افزود که مشکلات تعمیر مکاتب و سایر مشکلات در این خصوص به گونه اساسی حل خواهد شد.
محمداشرف غنی به والیان ولایات پکتیا، پکتیکا، خوست، لوگر و میدان وردک هدایت داد که مشترکاً یک پلان امنیتی را ترتیب و تطبیق نمایند.
آقای غنی همچنان گفت که آنان باید در قسمت مصئونیت شاهراه‌ها همکاری و هماهنگی‌شان را بیشتر سازند و به نقش مردم توجه جدی نمایند.
محمداشرف غنی گفت که به احیا و حفاظت جنگلات پکتیکا توجه اساسی صورت می‌گیرد و به وزارت زراعت هدایت داد که فارم تحقیقات زراعتی و مرکز پروسس جلغوزه را در آن ولایت ایجاد نماید و همچنان با توجه به امکانات موجود، یک یا دو بند برق در این ولایت احداث خواهد شد.
آقای غنی خاطرنشان کرد که مردم پکتیکا به مردم‌سالاری باورمند هستند و از کمیسیون‌های انتخاباتی خواست که در اعلام نتایج انتخابات شفافیت کامل را تامین نمایند.
وی با تاکید گفت که کمیسیون‌ها باید به رای پاک مردم احترام بگذارند.
رییس جمهور غنی گفت که برای معلمان مسلکی از طبقه اناث معاش امتیازی پرداخت می‌گردد و در معاشات قضات و دادستان‌های زن ۳۰ درصد افزایش خواهد آمد.
وی افزود، صلح که خواست مردم پکتیکا و تمام شهروندان کشور است، به اراده و استقامت ملی نیاز دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا