آخرین اخبارایرانجهانسیاست

معاون رسانه‌ای سفیر ایران اظهارات «حسین دهباشی» را در باره کاظمی قمی «نفاق‌افکنانه» خواند

خبرگزاری دید: به دنبال تنش چند روزه بر سر حقابه ایران از هیرمند، میثم مهدی‌پور معاون رسانه‌ای سفیر ایران در کابل، اظهارات حسین دهباشی مورخ ایرانی را در باره کاظمی قمی «نفاق‌افکانه» خوانده است.

اخیراً و به دنبال تنش‌های آبی، حسین دهباشی تاریخ‌نگار ایرانی در توییتی گفته است: «حسن کاظمی قمی نماینده ویژه ملا هبت‌الله در ایران و حافظ منافع طالبان است».

میثم مهدی‌پور معاون رسانه‌ای نماینده ویژه ایران برای افغانستان در واکنش به حسین دهباشی در توییتر نگاشته که «امریکا با داشتن شما در ایران به نزدیک‌بودن بحران میان  ایران و افغانستان امیدوار و خوشحال شد».

مهدی‌پور ادامه داده که بعد ۲۱ ماه «جریان نفاق» چهره برون داده است.

معاون رسانه‌ای فرستاده ویژه ایران برای افغانستان به این باور است که جدال «غرب‌گرایان» و «عقل‌گرایان» در ایران پس از اظهارات رییس‌ جمهور ایران در خصوص «حقابه هیرمند» افزایش یافته است.

او افزوده که «پس از روی کار آمدن طا-لبان در افغانستان همواره تنش محتوایی مبنی بر چرایی اتخاذ سیاست ایران نسبت به طا-لبان بحث بر انگیز بوده و «جریان‌های مخالف سیاست‌های اتخاذی که نزدیکی با تفکرات غربی دارند» همواره با استناد به «رفتار متحجرانه طا-لبان از گذشته» هرگونه روابط با این گروه را موجب تقویت و مشروعیت شان تلقی نموده و برخورد سخت نظامی را تنها راه‌کار موجود بیان نموده‌اند».

اما به گفته معاون رسانه‌ای حسن کاظمی قمی، در مقابل، جریانی که در مخالفت با پیشنهادات این گروه قرار دارند، این دست اقدامات را فاقد عقل‌گرایی دانسته و برداشت های ترویجی آن‌ها را «متاثر از احساسات» بیان نموده و پرسش‌های فراوانی که جریان عقل‌گرا تا به امروز مبنی بر عدم اتخاذ سیاست سخت نسبت به طا-لبان ابراز داشته‌اند، تاکنون بی پاسخ مانده است.

میثم مهدی‌پور گفته: «در آخرین اقدام حسین دهباشی فعال رسانه‌ای و مشاور اسبق رسانه‌ای رییس‌ جمهور پیشین ایران که به تازگی در پاسخ به اظهارات جنرال مبین مطلب تندی منتشر کرده، که این کار در امتداد امیدوار کردن دشمن است».

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا