آخرین اخبارافغانستانسیاست

معترضان در غزنی: عبدالکریم متین برکنار شود

شماری از اعضای شورای ولایتی و صدها معترض در غزنی از احتمال سقوط مرکز غزنی به‌دست هراس‌افگنان هشدار داده‏اند و می‌گویند که در حال حاضر مرکز ۱۰ ولسوالی این ولایت در خطر سقوط قرار دارد.
به گزارش خبرگزاری دید، معترضان گردهمایی اعتراضی را در انتقاد از کارکردهای عبدالکریم متین، والی غزنی و افزایش ناامنی‌ها روز گذشته در یکی از جاده‌های شهر برگزار کردند و خواستار برکناری والی این ولایت شدند.
آنان گفتند که اکنون مرکز ۱۰ ولسوالی غزنی در خطر سقوط قطعی قرار دارد و اگر به‌زودی والی غزنی برکنار نشود و تغییراتی در رهبری این ولایت نیاید، مرکز شهر به‌دست هراس‌افگنان سقوط خواهد کرد.
برکناری و محاکمه والی غزنی، تامین امنیت سراسری غزنی، برگزاری سراسری انتخابات، اصلاحات در کمیسیون انتخابات و بازگشایی محل‌های رای‌دهی مسدود از خواست‌های اصلی معترضان است.
محمدعارف نوری سخن‌گوی والی غزنی این گفته‌ها را رد کرده و گفته وضعیت امنیتی غزنی نسبت به گذشته بهتر شده است.
ولایت غزنی در جنوب افغانستان روزهای اخیر شاهد ناامنی‌های جدی بوده است. پنج‌شنبه هفته‌ گذشته طالبان بر مرکز ولسوالی جغتو حمله کردند و به‌شمول ولسوال ۲۱ مأمور دولتی را کشتند.
از سوی دیگر، در روزهای اخیر چند ترور زنجیره‌‌ای در شهر غزنی رخ داده است. در آخرین مورد علی احمد یکی از نیروهای امنیتی شهر غزنی امروز در شهر غزنی ترور شد. این سومین ترور نیروهای امنیتی در شهر غزنی در سه روز گذشته است.
با این همه، به باور آگاهان نظامی و سیاسی ناامن شدن غزنی، خطر جدی برای پایتخت خواهد بود و حکومت در این خصوص غافل است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا