آخرین اخباراجتماعافغانستانحقوق بشر

معترضان قتل دوجوان در بلخ خواستار اجرای عدالت شدند

هزاران تن از شهرواند مزار شریف در واکنش به کشته شدن دو تن از جوانان این ولایت در یک گردهمایی خواهان تامین عدالت شدند. اعضای خانواده کشته‌شده‌ها ادعا دارند که این دو جوان از سوی نیروهای ویژه امنیتی کشته شده‌اند.


به گزارش خبرگزاری دید، هزاران تن از شهروندان مزارشریف پیکر دو جوان کشته شده را که مدعی هستند به دست نیروهای ویژه امنیتی کشته شده‌اند، از روضه مبارک تا مقر شورای ولایتی بلخ انتقال دادند.
این معترضان می‌گویند که شب ۲۵ حمل شماری از افراد مسلح با لباس اردوی ملی، نیمه‌های شب بر مردم کارته حسینی واقع جنوب شهر مزارشریف حمله ور شده و بدون موجب خانه‌های مردم را تلاشی کرده و دست به اهانت زنان، کودکان و محاسن سفیدان زده‎‌اند.


به گفته معترضان، در جریان این تهاجم دو جوان را به نام‌های سید اکبر و سید امین در بستر خواب شان به شهادت رسانده و اجساد شان را نیز با خود برده‌اند.
این معترضان با شعارهای «ما عدالت می‌خواهیم» از حکومت و نهادهای مسئول می‌خواهند که عاملان این حادثه را شناسایی و مجازات نمایند تا هم مرحمی باشد بر زخم‌های خانواده‌های شهدا و هم عبرتی باشد برای دیگران.


نیروهای امنیتی تاکنون در این باره ابراز نظر نکرده‌اند؛ اما ربابه نایبی، معاون اجتماعی والی بلخ می‌گوید که این رویداد به گونۀ عادلانه بررسی خواهد شد: «تا زمانی‌که حقیقت را درنیابیم، این مسله را تعقیب می‌کنیم.»

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا