آخرین اخبارجهانسیاست

ملک سلمان شاه عربستان در شفاخانه ماندنی شد

خبرگزاری دید: منابع خبری گزارش داده‌اند که شاه هشتاد و شش ساله عربستان سعودی به توصیه داکتران در شفاخانه خواهد ماند.


منابع خبری شبانگاه یکشنبه به وقت کابل گزارش دادند که شاه عربستان به توصیه داکتران در شفاخانه خواهد ماند.
خبرگزاری «رویترز»، به نقل از «خبرگزاری دولتی عربستان» نوشته که «سلمان بن عبدالعزیز» شاه عربستان سعودی پس از انجام آزمایش «کولونوسکوپی» در بعد از ظهر یکشنبه، مدتی در شفاخانه خواهد ماند تا به توصیه داکتران استراحت کند.
دربار آل سعود اعلام کرده که نتایج کولونوسکوپی خوب بوده اما به طور دقیق مشخص نشده که شاه چه مدت در شفاخانه خواهد ماند. پیشتر گزارش شد که شاه عربستان عصر شنبه در شفاخانه تخصصی «ملک فیصل» در شهر جده در ساحل دریای سرخ بستری شده و تحت آزمایش‌های پزشکی قرار گرفته است.
شاه ۸۶ ساله عربستان در سال ۲۰۲۰ تحت عمل جراحی کیسه صفرا قرار گرفت و باتری قلب خود را در ماه مارچ تعویض کرد. این برای دومین بار در دو ماه گذشته است که شاه سعودی راهی شفاخانه می‌شود.
سال گذشته میلادی حضور طولانی مدت او در اقامتگاهش در شهر «نئوم» در شمال غربی عربستان و عدم حضور در مقابل دوربین‌ها که یک و سال و نیم به طول انجامیده بود، حرف و حدیث‌های زیادی را به وجود آورد و بسیاری به کهولت سن و ناتوانی‌اش در اداره امور اشاره کرده و برخی نیز از جمله «مضاوی الرشید» معارض معروف عربستانی نوشتند که شاه سعودی دیگر قدرت درک مسائل اطراف خود را ندارد.
سلمان بن عبدالعزیز آخرین بار در مراسم نماز عید فطر به همراه پسرش «محمد بن سلمان» که در عمل اداره امور را در دست دارد، دیده شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا