آخرین اخبارافغانستانسیاست

میزبانی ایران از مهاجران، همکاری پایدار با دولت افغانستان است

محمد سرور دانش معاون ریاست جمهوری در دیدار با محمد رضا بهرامی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کابل، گفت که میزبانی ایران از مهاجران افغانستانی مقیم در آن کشور، به معنی همکاری دوامدار با دولت افغانستان است.محمد سرور دانش معاون ریاست جمهوری در دیدار با محمد رضا بهرامی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کابل، گفت که میزبانی ایران از مهاجران افغانستانی مقیم در آن کشور، به معنی همکاری دوامدار با دولت افغانستان است.
به گزارش خبرگزاری دید، محمد رضا بهرامی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مقر معاونت دوم ریاست جمهوری با محمد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.
در این دیدار، محمد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری بر گسترش روابط میان دو کشور همسایه تاکید کرده و مشترکات فرهنگی و زبانی را میان دو کشور، از بسترهای مناسب رشد و گسترش همکاری‌ها در زمینه‌ها مختلف خواند.
محمد رضا بهرامی سفیر ایران نیز دو کشور افغانستان و ایران را دوست دیرینه و دارای مشترکات عمده فرهنگی و جغرافیایی عنوان کرده و تاکید کرد که کشورش در کنار افغانستان بوده و همواره خواهد ماند.
همچنان سفیر ایران، از اراده حکومت افغانستان برای گسترش روابط اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران ابراز خرسندی کرده و گفت که کشورش نیز از توسعه روابط تجاری و اقتصادی با افغانستان استقبال می‌کند.
گفتنی است که ایران و افغانستان دارای مشترکات و یگانگی‌های زیاد فرهنگی، زبانی و تاریخی هستند و سرمایه‌گذاری روی این موارد می‌تواند سبب نزدیک دو ملت شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا