آخرین اخباراسلایدشوافغانستانسیاست

نام رشوه‌دهنده بدون تعلل از فهرست نهایی حذف می‌شود

عبدالعزیز آریایی رییس کمیسیون شکایات انتخاباتی که در یک نشست خبر در کابل سخن می‌زد، به نامزدان انتخابات پارلمانی هشدار داده و افزود که نام کسانی که تلاش می‌کنند رشوه‌ بپردازند، بدون تعلل از فهست نهایی حذف خواهد شد.عبدالعزیز آریایی رییس کمیسیون شکایات انتخاباتی که در یک نشست خبر در کابل سخن می‌زد، به نامزدان انتخابات پارلمانی هشدار داده و افزود که نام کسانی که تلاش می‌کنند رشوه‌ بپردازند، بدون تعلل از فهست نهایی حذف خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری دید، عبدالعزیز آریایی رییس کمیسیون شکایات انتخاباتی امروز در یک نشست خبری گفت، گزارش‌هایی وجود دارد که شماری از نامزدان که علیه آنان شکایت وجود دارد، با پرداخت رشوه می‌خواهند به لیست کاندیدان انتخابات راه یابند.
رییس این کمیسیون همچنان به کارمندان کمیسیون شکایات انتخاباتی نیز هشدار داد، در صورتی که رشوه دریافت کنند، هیچ تعلل در برابر آنان وجود نخواهد داشت و با آنان مطابق قانون برخورد خواهد شد.
آریایی افزود، چندی قبل یک کمیسیون تخصصی که در آن نماینده‌گان وزارت‌های داخله و دفاع، ریاست امنیت ملی و اداره ارگان‌های محل حضور دارند، زیر رهبری وی تاسیس شد و وظیفه‌اش بررسی قضیه‌های شکایات می‌باشد.
به گفته وی، تاکنون در کمیسیون سمع شکایات انتخاباتی ۲۰۰ قضیه شکایت درباره نامزدان انتخابات پارلمانی درج شده و افزود که نام‌های آنان به‌خاطر بررسی به وزارت‌های ذیربط فرستاده شده‌ است.
آقای آریایی اضافه کرد که فردا نتایج بررسی نهادهای ذیربط به کمیسیون شکایات انتخاباتی می‌رسد و آن کمیسیون نیز پس از ۲۴ ساعت، برآیند بررسی‌ها را همگانی خواهد کرد.
رییس کمیسیون شکایات انتخاباتی تصریح کرد، افرادی که دارای پرونده‌های خلاف‌کاری، فساد، غصب زمین و در عین حال عضویت گروه‌های مسلح غیرقانونی را دارند، نام‌های شان از فهرست نهایی نامزدان انتخابات حذف می‌گردد.
او تاکید کرد که هدف آنان شناسایی افراد وابسته به گروه‌های مسلح غیرقانونی‌است و اطمینان داد که هیچ‌گاه کمیسیون از شکایت‌های جمع شده، به منظور شخصیت‌کشی و سوء استفاده، استفاده نمی‌کند.
گفتنی است که در این اواخر شایعاتی از پرداخت رشوه توسط برخی نامزدان انتخابات پارلمانی به کارمندان کمیسیون انتخابات و شکایات انتخاباتی پخش شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا