آخرین اخبارجهانسیاست

ناو هواپیمابر امریکا در خلیج فارس پهلو گرفت

نام جنگی هواپیمابر هسته‌ای امریکا ( جان سی ستنیس) که هفته پیش گفته شده بود به خلیج فارس می‌رود، امروز در این خلیج پهلو گرفت.


نام جنگی هواپیمابر هسته‌ای امریکا ( جان سی ستنیس) که هفته پیش گفته شده بود به خلیج فارس می‌رود، امروز در این خلیج پهلو گرفت.
به نقل از اسپوتنیک، نیروی دریایی ایالات متحده از ورود ناوهای جنگی هواپیمابر ایالات متحده به رهبری ناو هواپیمابر هسته‌ای جان سی ۲۳ (یو اس اس جان سی ستنیس) به منطقه خاورمیانه خبر داد.
در این گزارش آمده است: این ناو هواپیمابر در منطقه مسئولیت پنجم ناوگان عملیاتی مستقر است. این منطقه عملیاتی شامل دریای عربی و خلیج فارس است.
پیش از این، وال استریت جورنال با اشاره به منابع مطلع اعلام کرد که یک گروه از ناوهای هواپیمابر ایالات متحده شامل ناو هواپیمابر جان سی ۲۳ تا پایان هفته جاری به خلیج فارس می‌رسد.
به گفته یکی از منابع این نشریه «این گروه در پایان این هفته وارد خلیج فارس خواهد شد تا (ایالات متحده) قدرت خود را به ایران نشان دهد.»
تنش‌ها بین واشنگتن و تهران پس از خروج ایالات متحده از توافق بر سر برنامه هسته‌ای ایران و بازگرداندن مجدد تحریم‌های قبل از توافق هسته‌ای علیه ایران، افزایش یافته است.
هدف اصلی تحریم‌ها به گفته واشنگتن رساندن صادرات نفت ایران به صفر است. برای این منظور، تحریم‌های ایالات متحده همچنین علیه کشورها و شرکت‌های خریدار نفت ایران، به جز چند کشور معافیت گرفته اعمال می‌شود.
آخرین حضور این ناوهای آمریکایی در خلیج فارس به هشت ماه پیش باز‌ می‌گردد. انتظار می‌رود این گروه حداقل برای دو ماه در منطقه باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا