آخرین اخباراسلایدشوافغانستانسیاست

نخستین دور گفت‌وگوها روی عملی‌کردن پلان عمل کابل-اسلام‌آباد، آغاز شد‌

مقام‌های عالی‌رتبه نظامی و سیاسی افغانستان و پاکستان امروز نخستین دور گفت‌وگوها را روی عملی‌سازی برنامه عمل کابل – اسلام‌آباد برای صلح و همبستگی، در کابل آغاز کردند.مقام‌های عالی‌رتبه نظامی و سیاسی افغانستان و پاکستان امروز نخستین دور گفت‌وگوها را روی عملی‌سازی برنامه عمل کابل – اسلام‌آباد برای صلح و همبستگی، در کابل آغاز کردند.
به گزارش خبرگزاری دید، حکمت خلیل کرزی معیین سیاسی وزارت خارجه می‌گوید که گروه‌های کاری دو کشور در پنج کمیته کار خواهند کرد تا از یک‌سو در روابط کابل و اسلام‌آباد اعتمادسازی شود و از جانب دیگر پاکستان در جنگ فعلی، افغانستان را در بخش‌های گوناگون کمک کند.
معیین سیاسی وزارت خارجه گفت:« هدف از این نشست این است که بین افغانستان و پاکستان اعتمادسازی شود و در بخش‌های گوناگون جنگ فعلی، پاکستان افغانستان را همکاری کند.»
در همین حال، مقامات بلندپایه پاکستانی نیز با پیام صلح و همکاری وارد کابل شده و گفته‌اند که آرزو دارند هر دو طرف به نتایج مثبت و عملی برسند.
تهمینه جنجوعه معیین وزارت خارجه پاکستان نیز که امروز وارد کابل شد، خوشبین است که دو کشور در بخش‌های صلح، امنیت و اقتصاد به پیشرفت مشترک دست یابند.
وی افزود:« امیدوارم در گروه‌های کاری یکجا کار کنیم. نمی‌خواهم روی چالش‌ها حرف بزنم بل می‌خواهم روی نزدیکی و مشابهت‌های مان بحث شود تا افغانستان و پاکستان از رهگذر صلح و امنیت و اقتصاد پیشرفت‌های مشترک داشته باشند.»
افغانستان و پاکستان دست کم در یک‌ونیم دهه پسین رابطه خوبی نداشته‌اند؛ اما از ماه‌های اخیر به این‌سو دو کشور با نهایی‌سازی برنامه عمل برای صلح و همسبتگی، روی همکاری‌های دو جانبه به ویژه در بخش‌های امنیتی و صلح کار می‌کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا