آخرین اخباراسلایدشوافغانستانسیاست

داکترعبدالله:

نشست قطر در اثر مدیریت ضعیف لغو شد

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی در نشست شورای وزیران امروز دوشنبه (۲ ثور) گفت که سوء‌مدیریت، دلیل لغو نشست بین‌‎الافغانی قطر شد.

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی در نشست شورای وزیران امروز دوشنبه (۲ ثور) گفت که سوء‌مدیریت، دلیل لغو نشست بین‌‎الافغانی قطر شد.
به گزارش خبرگزاری دید، آقای عبدالله در نشست شورای وزیران از تاخیر نشست بین‌الافغانی قطر ابراز تأسف کرد و گفت:«به نسبت سوء‌مدیریتی که صورت گرفت، زمینه‌ای که برای گفت‌وگو و بحث در قطر ایجاد شده بود، برهم خورد.»
با این حال، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی، تأمین صلح در کشور را خواست همه مردم عنوان کرد و افزود که مردم صلح را یک ضرورت می‌دانند و حاضرند در «وقت بهتر» و در صورت نمایندگی بهتر به گفت‌وگو با گروه طالبان در هرجایی حاضر شوند.
عبدالله عبدالله موجودیت شورای رهبری مصالحه را برای ایجاد صدای واحد مردم در گفت‌وگوهای صلح یک ضرورت دانست و تأکید کرد که در گفت‌وگوهای صلح باید مردم افغانستان با یک صدا شرکت کنند تا به این ترتیب طرف‌هایی که صلح نمی‌خواهند، معلوم شود.
رییس اجرایی، در این نشست به صورت مشخص از فرد یا طرفی نام‌ نبرد که سوء ‌مدیریتش باعث لغو نشست بین‌الافغانی قطر شده است.
نشست بین‌الافغانی قطر که برای روزهای شنبه و یک‌شنبه هفته جاری در شهر دوحه پایتخت قطر برنامه‌ریزی شده بود، دو روز پیش از برگزاری آن لغو شد.
ارگ در خبرنامه‌ای دلیل لغو نشست قطر را عدم توافق کابل و دوحه بر سر فهرست شرکت‌کنندگان این نشست اعلام کرده بود. حکومت یک هیئت ۲۵۰ نفری را برای شرکت در نشست قطر تعیین کرده بود که با واکنش‌های متفاوتی روبه‌رو شد.
رییس اجرایی در نشست شورای وزیران با اشاره به حمله گروه داعش بر وزارت مخابرات و تکنالوجی معلوماتی، خاطرنشان کرد که گروه طالبان با اعلام عملیات «الفتح» مسئولیت کشتار و تحمیل جنگ و خشونت بر مردم افغانستان را بر‌عهده گرفته است.
حمله روز شنبه ۳۱ حمل، بر وزارت مخابرات که حدود ۲۰ نفر نظامی و غیرنظامی در آن کشته و زخمی شدند، با محکومیت ملی و بین‌المللی روبه‌رو شده است.
گروه داعش بعد از گذشت دو روز از حمله بر وزارت مخابرات و تکنالوجی مسئولیت این رویداد را به عهده گرفته است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا