آخرین اخبارافغانستانحقوق بشرخبر های مهمسیاست

نمایندگی کشور در جنوا خواستار تمدید عضویت در شورای حقوق بشر ملل متحد شد

خبرگزاری دید: نمایندگی کشور در جنوا از اعضای شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد خواست تا به تمدید عضویت افغانستان در این شورا رای بدهند.


در بیانیه این نمایندگی آمده است «برای بلند کردن صدا، نگرانی‌ها و مطالبات شهروندان، حفظ کرسی افغانستان در شواری حقوق بشر سازمان ملل حیاتی است».
نمایندگی افغانستان در جنوا تأکید کرده است که رای دادن به تمدید عضویت افغانستان در شورای حقوق بشر سازمان ملل،‌ گام مهمی در پاسخ به وضعیت وخیم حقوق بشر در این کشور خواهد بود.
این نهاد در بیانیه تعهد کرده است که با تمدید عضویت افغانستان در شورای حقوق بشر سازمان ملل، به کارش در زمینه حمایت و دفاع از حقوق بشری شهروندان افغانستان و تلاش‌هایش برای آمدن صلح و ثبات در این کشور ادامه دهد.
نمایندگی افغانستان در جنوا همچنین «دفاع در برابر آپارتاید جنسیتی جاری در افغانستان و مبارزه برای حقوق زنان و دختران» را بخشی از تعهدات خویش عنوان کرده است.
ارایه اطلاعات و شواهد در مورد نقض حقوق بشر و جنایات بین‌المللی در غیاب سازوکارهای داخلی حقوق بشر نیز جزء تعهدات نمایندگی افغانستان در جنوا ذکر شده است.
قرار است که کشورهای عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل برای تمدید عضویت افغانستان در این شورا برای دور ۲۰۲۳- ۲۰۲۵ رای‌گیری کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا