آخرین اخباراسلایدشوافغانستانسیاست

نیروهای ویژه امریکایی در فراه مستقر شد

گزارش می‌شود که نخستین تیم نیروهای ویژه امریکایی در فراه مستقر شده است تا در زمینه مبارزه با تروریزم به نیروهای امنیتی و دفاعی، آموزش بدهد.گزارش می‌شود که نخستین تیم نیروهای ویژه امریکایی در فراه مستقر شده است تا در زمینه مبارزه با تروریزم به نیروهای امنیتی و دفاعی، آموزش بدهد.
به گزراش خبرگزاری دید، جنرال محمد رادمنش، سرپرست دفتر سخنگوی وزارت دفاع ملی گفته است که این نیروها، در چوکات مأموریت حمایت قاطع (ناتو) حین عملیات‌های نظامی بر ضد طالبان، مأموریت مشوره و آموزش را به پیش خواهند برد.
جنرال رادمنش افزود:« حضور نیروهای خارجی در فراه صرف برای آموزش بیشتر نیروهای دفاعی ما و تعلیم کار با تجهیزاتی را که جدیداً (به) قول اردوی ۲۰۷ لوای دوم توزیع کردند، می باشد.»
به گفته وی، این نیروهای امریکایی، همچنان فرماندهان داخلی را در سطح بلوک، تولی، کندک و لوا و افرادی را که در قرارگاه فعالیت می‌کنند، در بخش تردد و جلوگیری از فعالیت‌های مخالفین مشوره ‌می‌دهند.
جنرال رادمنش به صدای امریکا گفت که این نیروها در میدان جنگ شرکت نخواهند کرد؛ اما هنگام نبرد نقش مشاور را خواهند داشت.
این نخستین تیم نیروهای خاص امریکا است که پس از اعلام راهبرد جدید دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده امریکا برای جنوب آسیا و افغانستان، در ولایت فراه مستقر می‌شود.
فراه یکی از ولایت‌های ناامن افغانستان است که اخیراً شاهد حملات گستردۀ طالبان بوده است.
مقام‌های محلی اردوی افغانستان نیز این خبر را تأیید کرده‌اند، قول اردوی، ۲۰۷ ظفر با نشر خبری کوتاه گفته است که نخستین تیم از نظامیان ویژه قطعات ایالات متحده امریکا برای سرکوب گروه‌های تروریستی شنبه‌شب در میدان هوایی فراه مستقر شده‌اند.
اما نیروهای امریکایی مستقر در افغانستان و مأموریت حمایت قاطع ناتو تاکنون در این مورد چیزی نگفته‌اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا